مرکز آموزش و خدمات مهندسی کامپیوتر پارسه Computer Center

آموزشی و اطاع رسانی

گفتگوی اختصاصی یورونیوز با اصغر فرهادی


گفتگوی اختصاصی یورونیوز با اصغر فرهادی

«واقعیت» و «آن سوی تپه ها»، فیلم های موفق جشنوارۀ کن 28/05/2012 09:24 CET
در شصت و پنجمین جشنواره فیلم کن، اصغر فرهادی، فیلمساز برجسته ایرانی بار دیگر توجه ها را به خود جلب کرد.

او اینبار توانست جایزه مدیای کمیسیون اروپا را ازآن خود کند. این جایزه، کمک هزینه 60 هزار یورویی برای ساخت فیلم بعدی این کارگردان است.

اصغر فرهادی سال گذشته با فیلم جدایی نادر از سیمین توانست نخستین اسکار را برای ایران به ارمغان آورد.

در حاشیه جشنواره امسال کن، یورونیوز با او گفتگویی اختصاصی داشت.

یورونیوز: آقای فرهادی، شما برنده جایزه مدیا، جایزه ای شده اید که نماد تنوع فرهنگی است، بعنوان یک فیلمساز ایرانی، این جایزه برای شما چه معنایی دارد، اهمیت آن برای شما چیست؟

اصغر فرهادی: معنیش برای من مانند همه جوایز، تقدیرها و تشویق هایی است که در این سالها داشتم، ولی معنی دیگرش این است که به عنوان نویسنده ای که تا کنون به زبان فارسی نوشته و شخصیت ها، دیالوگ ها به زبان فارسی بود، حالا بخشی از بازیگران به زبان دیگری صحبت می کنند. این قصه توانسته با گروههای که آنرا خوانده اند ارتباط برقرار کند و بیگانه به نظرشان نیاید. یعنی این که داستان غربیه ای نیست برای کسی که زبان فارسی را نمی داند. نکته مهمی برای من این است که توانسته با دیگران ارتباط برقرار کند.

یورونیوز: شما برای فیلم “جدایی نادر از سیمین” جوایز بین المللی متعددی از جمله اسکار را برنده شدید اما ظاهرا بعد از بازگشت به ایران، مراسم دولتی استقبال از شما لغو شد، ممکن است بگویید جریان دقیقا چه بود؟

اصغر فرهادی: از طرف دوستان و همکاران من در سینما قرار بود یک مراسمی برگزار بشود، یک مراسم خیلی صمیمی و ساده که دچار مشکل شدند و نتوانستند مراسم را برگزار کنند. آنها همچنان تلاش می کردند که به شکلی این مراسم برگزار شود، به عنوان مراسم تقدیر، من دلم نمی خواست بیش از این دچار مشکل بشوند و از آنها خواستم که ادامه ندهند. مراسمی که قرار بود برگزار شود، از طرف خانه سینما نبود از طرف بچه هایی بود که بیشترشان در خانه سینما عضویت داشتند. این حرکت خیلی برای من با ارزش بود، هرچند نتوانستند این کار را انجام دهند و به دلیلی که هیچوقت برای من مشخص نشد، مراسم لغو شد. ولی همین اندازه هم برای من با ارزش بود و آنقدر در این مدت مورد مهر و لطف مردم قرار گرفتم که برایم خیلی سرمایه بزرگی و با ارزشی است.

یورونیوز: فیلم های شما سبک خاصی دارد که مرا به یاد داستان های چخوف، ایبسن و کییسلووسکی می اندازد. مشخصا در آخرین کارتان “جدایی نادر از سیمین” نوعی نئورئالیسم را می شود دید، چرا این سبک رئالیسم را انتخاب کرده اید؟

اصغر فرهادی: شاید علتش تاثیر کتابهایی باشد که من در دوران نوجوانی خواندم، قصه هایی که سعی می کردند به واقعیت وفادار باشند نه به عنوان یک تصویربرداری صرف از واقعیت بلکه انتخاب بخشی از واقعیت که در پشت خودش، لایه های خیلی پیچیده تری را دارد.

خواندن این داستانها در نوجوانی، ناخودآگاه در من سلیقه ای را ایجاد کرد که، وقتی شروع کردم به فیلمنامه نوشتن نمایشنامه نوشتن و داستان نوشتن برای فیلم هایم این خودش را نشان داد.

یورونیوز: یک کارگردان و یک فیلمنامه نویس، خود یک هنرمند است که باید از حداقل آزادی بیان برخوردار باشد، برای شما که در ایران کار و زندگی می کنید، مرز بین آزادی هنری و حدود تعیین شده توسط حکومت چیست؟

اصغر فرهادی: برای کسی مثل من از نسل من که در این محدودیت ها بدنیا آمده و با این محدودیت ها بزرگ شده و رشد کرده چه در خانواده، چه در مدرسه و چه در خیابان یا دانشگاه، گاهی مرز این محدود بودن و یا نبودن برایم مخدوش است. اما این به این معنی نیست که، من یک چیزی می شنوم بعضی وقتها که “محدودیت باعث خلاقیت می شود“، این حرف غلطی است شاید در کوتاه مدت محدودیت باعث خلاقیت بشود، ولی در دراز مدت خلاقیت را از بین می برد، به همین دلیل شاید اگر فیلمسازهای ایرانی در محدودیت نبودند، خلاقیت بیشتری از آنها می دیدیم.

یورونیوز: در ایران فیلمسازان زیادی هستند که بدلیل سانسور شدید نمی توانند براحتی کارشان را انجام دهند، مشکل اصلی چیست؟

اصغر فرهادی: مشکل خیلی مشکل واضح و روشنی نیست که بتوانم برای شما توضیح دهم، شاید اگر بخواهیم در یک کلمه بگوییم، همان کلمه ای است که شما می گویید: سانسور و محدودیت، که این فقط از سمت سیستم نیست، از سمت قدرت و حاکمیت نیست، بخشی از این سانسور و محدودیت در درون خود فیلمساز و هنرمند است، بدون اینکه خودش آگاه باشد و این خطرناک تر است. وقتی محدودیت از بیرون وجود دارد می توانید آن را ببینید، بفهمید، بشناسید، تجربه کنید و راهی پیدا کنید برای گذر از این محدودیت ها، ولی وقتی درون ذهن خودتان است نمی توانید آن را پیدا کنید. مثل کسی که بیمار است اما متوجه بیماری اش نیست و حس می کند که سالم است. این خطرناک تر است.

یورونیوز: در ایران، خانه سینما که نهاد مهم حمایت از دست اندرکاران سینما بود، چند ماه پیش تعطیل شد. این تصمیم مقامات، بسیاری از هنرمندان و سینماگران را بهت زده کرد، شما در این باره چه فکر می کنید؟

اصغر فرهادی: خبر خوبی که می توانم بدهم این است که خبردار شدم، بالاخره کسانی که آنجا فعال بودند و همه اعضایی که آنجا حضور داشتند و کار می کردند با تلاششان توانستند موفق شوند بزودی دوباره خانه سینما را باز کنند. هنوز مطمئن نیستم و فقط در حد خبر این را شنیده ام. احساسم وقتی خانه سینما بسته شد، احساس بدی بود. دلیل اینکه چرا باید اینجا بسته شود را نه من و نه سایر همکاران متوجه نشدیم. دلایلی مطرح شد که برای من دلایل قابل قبولی نبود و فکر می کردم چیز دیگر باعث شده خانه سینما بسته شود. ولی خوشحالم که با تلاش اهالی سینما، این اتفاق مثل اتفاق های دیگر فراموش نشد.
تاریخ ارسال: 1391/03/28 ساعت 19:19 | نویسنده: پارسه | چاپ مطلب 0 نظر

اعتراض ده هزار کارگر به قطع یارانه‌ها با امضای یک طومار

 
بیش از ۱۰ هزار کارگر واحدهای صنعتی از ۵ استان کشور، با امضای نامه‌ای خطاب به وزیر کار به تاثیراتی که اجرای قانونی هدفمندی یارانه‌‌ها بر زندگی آنان تحمیل کرده است اعتراض کردند.

اقتصادآنلاین/گروه اقتصادکلان:

ادامه مطلب ...
تاریخ ارسال: 1391/03/27 ساعت 18:33 | نویسنده: پارسه | چاپ مطلب 0 نظر

تشدید حملات رژیم سوریه علیه مخالفان و نگرانی جامعه بین الملل

تشدید حملات رژیم سوریه علیه مخالفان و نگرانی جامعه بین الملل

ارتش سوریه روز سه شنبه شهر حفا واقع درشمال غرب این کشور را به شدت بمباران کرد.
طی روزهای اخیر نیروهای رژیم سوریه با استفاده از تانک و هلیکوپتر بر شدت بمباران های خود افزوده است. هدف این حملات سنگر و استحکامات نیروهای مخالف رژیم بشارهستند.


ادامه مطلب ...
تاریخ ارسال: 1391/03/23 ساعت 20:50 | نویسنده: پارسه | چاپ مطلب 0 نظر

میزان یارانه نقدی چقدر خواهد شد؟

زمزمه‌های اجرای فاز دوم هدفمندی با ثبات قیمت انرژی و افزایش یارانه نقدی

درحالیکه مدتی است همگان منتظر اجرای فاز دوم قانون هدفمندسازی یارانه‌ها هستند خبرهایی حاکی از آن است که در فاز دوم قصد افزایش قیمت حامل‌های انرژی وجود ندارد و بناست میزان یارانه نقدی افزایش یابد.

ادامه مطلب ...
تاریخ ارسال: 1391/03/23 ساعت 20:18 | نویسنده: پارسه | چاپ مطلب 0 نظر

تظاهرات مسکو در اعتراض به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری روسییه

شمار دستگیر شدگان تظاهرات روسیه به صدها نفر افزایش یافت
تهران - در جریان تظاهرات اعتراض آمیز به نتایج انتخابات ریاست جمهوری روسیه، صدها تن دستگیر شدند.به گزارش خبرگزاری رویترز، در جریان تظاهرات روز دوشنبه مردم روسیه که در اعتراض به پیروزی ولادیمیر پوتین نخست وزیر روسیه در انتخابات ریاست جمهوری این کشور برگزار شد، صدها تن به دست نیروهای امنیتی دستگیر شدند.

این تظاهرات مردمی که شمار زیادی از مردم روسیه در آن شرکت داشتند در دو شهر مسکو و سن پترزبورگ برگزار شده است.

در میان شمار زیادی از معترضان روس که به دست پلیس دستگیر شده‎اند، چهره های شناخته شده ای چون آلکسی ناوالنی از رهبران مخالفان نیز به چشم می خورند.

معترضان در تظاهرات روز دوشنبه روسیه، پیروزی پوتین را در انتخابات ریاست جمهوری این کشور به چالش کشیدند.

بر اساس این گزارش، صدها تن از حامیان ولادیمیر پوتین نخست وزیر روسیه نیز در نزدیکی دیوارهای سرخ کرملین تظاهراتی را در حمایت از وی برگزار کرده اند.

سران مخالف، شمار دستگیر شدگان روز دوشنبه را از 500 تا یک هزار تن اعلام کرده اند.

از سوی دیگر پلیس خود اعتراف کرده است که 250 معترض را در جریان تظاهرات اعتراض آمیز روز دوشنبه دستگیر کرده است.

از سوی دیگر، علاوه بر مردم روسیه که به نتایج انتخابات ریاست جمهوری این کشور اعتراض دارند، ناظران بین المللی نیز معتقدند که انتخابات روسیه در فضای ناعادلانه ای برگزار شده و نتایج به دست آمده از آن، معتبر نیست.

ب

منبع:خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر 80025397

تاریخ ارسال: 1391/03/23 ساعت 17:58 | نویسنده: پارسه | چاپ مطلب 0 نظر

نظارت نامحسوس کامپیوتر های شخصی

نظارت از جنس نامحسوس
جام جم آنلاین: دلایل بسیاری برای کنترل کردن رایانه وجود دارد؛ کنترل سایت‌های بازدید شده توسط فرزندان، بررسی کارها و تغییرات صورت گرفته توسط کاربران دیگر روی رایانه شخصی شما و... از جمله مواردی است که دانستن آنها مهم بوده و می‌تواند از بروز بسیاری از مشکلات احتمالی پیشگیری کند.


اگر بخواهید ورود و خروج و اتفاقات رخ داده در منزل یا محل کار خود را کنترل کنید و آنها را تحت نظر داشته باشید، مطمئنا از دوربین‌های مداربسته استفاده می‌کنید.

به‌نظر شما می‌توان بر اتفاقات و فعالیت‌های صورت گرفته در رایانه نیز با ابزاری همچون دوربین‌های مداربسته نظارت داشت؟

خوب یا بد؟

کی‌لاگر (Keylogger) کلمه‌ای است که بسیاری از کاربران رایانه‌ با شنیدن آن وحشت می‌کنند؛ چون یکی از شایع‌ترین بدافزارهایی که امنیت کاربران را به خطر انداخته و همه فعالیت‌های آنها در سیستم را زیرنظر می‌گیرند، همین کی‌لاگرها هستند.

کی‌لاگر در حالت کلی روی یک رایانه مستقر شده و تمامی کارهای صورت گرفته توسط کاربران اعم از کاراکترهای تایپ شده با صفحه‌کلید، صفحات به‌نمایش درآمده، سایت‌های بازدید شده و... را در خود ذخیره و به‌صورت بسته‌های اطلاعاتی برای افراد غیرمجاز (انتشاردهنده بدافزار) ارسال می‌کند.

اگر کمی دقت کنید خواهید دید که نظارت بر اتفاقات رخ داده در رایانه نیز تعریفی جز کی‌لاگر را در بر نخواهد داشت؛ پس نمی‌توانیم تعریف دیگری از این عمل داشته باشیم، اما وقتی شما قصد نفوذ در سیستم‌های رایانه‌ای افراد دیگر را نداشته باشید و تنها هدفتان نظارت روی فعالیت‌های انجام شده در رایانه شخصی خودتان باشد، مطمئنا استفاده از آن نه تنها ناپسند نیست و سرقت اطلاعات به‌شمار نمی‌رود بلکه تنها راه برای حفظ امنیت شما نیز محسوب می‌شود.

نظارت از جنس نامحسوس

نرم‌افزار Spyrix Free Keylogger ابزاری رایگان با روش کار بسیار ساده‌ای است که شما را قادر می‌سازد تمامی رویدادهای رخ داده در رایانه شخصی خود را تحت نظارت داشته باشید.

به کمک ابزارهای موجود در این نرم‌افزار کلمه‌های تایپ شده توسط صفحه‌کلید در فایل‌های گزارش جامعی ثبت شده و همچنین یک نسخه کپی از همه اطلاعات کپی شده در حافظه موقت ویندوز نیز در اختیار شما قرار می‌گیرد.

از دیگر امکاناتی که این نرم‌افزار در اختیار شما قرار می‌دهد، تهیه عکس از صفحه‌نمایش در بازه‌های زمانی مختلف و در صورت بروز تغییر در پنجره‌های فعال روی صفحه است تا شما از تمامی فعالیت‌های صورت گرفته در رایانه باخبر شده و همانند یک دوربین مداربسته، همه اتفاقات را به‌صورت فریم‌هایی از تصاویر پی‌در‌پی در اختیار داشته باشید.

نرم‌افزار فوق حجمی حدود دو مگابایت دارد و پس از نصب سه مگابایت از فضای هارد‌دیسک رایانه شما را اشغال خواهد کرد.

صفحه اصلی نرم‌افزار، نمایش‌دهنده گزارشی از فعالیت‌های ثبت شده توسط آن است که براحتی می‌توانید نوع فعالیت، تاریخ وقوع، عنوان فعالیت ثبت شده و... را مشاهده و آنها را به دلخواه خود مرتب کنید.

از دیگر بخش‌های نرم‌افزار، تنظیمات آن است که گزینه‌های مختلفی همچون اجرای خودکار همزمان با شروع سیستم‌عامل، مخفی بودن آیکون نرم‌افزار پس از اجرا، کلیدهای میانبر جهت دسترسی به محیط اصلی برنامه، جزئیات مربوط به تهیه عکس از صفحه‌نمایش، رمزعبور جهت مشاهده گزارش‌های ثبت شده در نرم‌افزار و پوسته و زبان محیط کاربری را در خود جای داده است.

همان‌طور که گفتیم این نرم‌افزار دارای امکاناتی برای پنهان‌سازی آیکون نرم‌افزار از دید کاربر است که به کمک آن، کاربران نخواهند توانست به فعالیت آن پی ببرند و حتی در صورت کسب اطلاع از فعالیت نرم‌افزار و توانایی در فشردن کلیدهای ترکیبی جهت مشاهده محیط کاربری نرم‌افزار نیز بدون در اختیار داشتن رمزعبور نخواهند توانست گزارش‌های به ثبت رسیده را مشاهده یا فعالیت نرم‌افزار را متوقف کنند.

نرم‌افزار فوق در نسخه‌های 32 و 64 بیت سیستم‌عامل ویندوز قابل استفاده است و می‌توانید با مراجعه به لینک زیر، آخرین نسخه آن را به‌صورت کاملا رایگان دریافت کنید:

http:‌/‌‌/‌www.spyrix.com‌/‌download‌/‌sfk_setup.exe
تاریخ ارسال: 1391/03/22 ساعت 16:24 | نویسنده: پارسه | چاپ مطلب 0 نظر

پیدا کردن مدل گوشی از روی شماره موبایل!


فرض کنید شماره تلفن یک فرد را در اختیار دارید و دوست دارید بدانید گوشی وی ساخت کدام کارخانه است و مدل دقیق گوشی او چیست. شاید در نگاه اول چنین چیزی ممکن نباشد، اما در صورتی که شماره مورد نظر شما «ایرانسل» یا «همراه اول» باشد به سادگی چنین کاری امکان پذیر است. تنها لازمه این کار نیز دسترسی به اینترنت است. در این ترفند قصد داریم به معرفی پیدا کردن نوع گوشی افراد مختلف از روی شماره تلفن همراه آنها بپردازیم.

خطوط «ایرانسل»
برای پیدا کردن نوع گوشی شماره‌های «ایرانسل» کافی است به آدرس اینترنتی http://92.42.49.87:8080/mtn_ir-mt-web-portal مراجعه کنید.

سپس شماره تلفن همراه مورد نظر را با پیش‌شماره و بدون صفر وارد کنید و روی دکمه «مرحله بعد» کلیک نمایید (به عنوان مثال 9350000000).

در صفحه بعد، کارخانه و مدل گوشی این شماره را خواهید دید.

اخیراً با تغییراتی که در وب‌سایت ایرانسل انجام گرفته، این ترفند برای خطوط ایرانسل از کار افتاده است.


خطوط «همراه اول»
برای پیدا کردن مدل گوشی شماره‌های «همراه اول» نیز کافی است به آدرس http://78.38.243.104:8080/mcci-mt-web-portal مراجعه کنید.

شماره تلفن همراه را با پیش‌شماره و به همراه کد 98 و بدون صفر وارد کرده و روی دکمه «مرحله بعد» کلیک کنید (به عنوان مثال 989120000000).

در صفحه بعد، کارخانه و مدل گوشی این شماره موبایل را مشاهده خواهید کرد.

این دو صفحه در اصل برای دریافت خدمات دیتا راه‌انداری شده‌اند اما چنین استفاده‌ای نیز می‌توان از آن‌ها کرد.

تاریخ ارسال: 1391/03/17 ساعت 16:12 | نویسنده: پارسه | چاپ مطلب 0 نظر

شبکه ملی اطلاعات چیست؟شبکه ملی اطلاعات می تواند بسیاری از مشکلات دسترسی شهروندان عادی که بیشتر نیازمند اطلاعات بومی هستند را رفع کند و در توسعه شهرهای الکترونیک بسیار موثر باشد.
به گزارش افکار به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ برخی از کارشناسان فناوری اطلاعات و ارتباطات بر این عقیده هستند که شبکه ملی اطلاعات می تواند بسیاری از مشکلات دسترسی شهروندان عادی که بیشتر نیازمند اطلاعات بومی هستند را رفع کند و در توسعه شهرهای الکترونیک بسیار موثر باشد اما نکته قابل تامل این است که در این شبکه چه محتوایی با چه نوع امنیت و زیر ساخت فنی قرار است به کاربران ارائه شود؟!

علیرضا صالحی، دبیر کمیسیون افتا در این زمینه اظهار داشت: در حال حاضر بسیاری از کاربران اینترنت از سرویس دهنده های خارجی به دلیل سهولت کاربری و امنیت بالا استفاده می کنند و انتقال این همه کاربر به سرویس دهنده داخلی کار آسانی نبوده و ظرف مدت زمان کوتاهی امکان پذیر نیست.

وی افزود: جدا کردن شبکه کاربرد داخلی از شبکه کاربرد خارجی فی نفسه کار بدی نیست اما توجه به این مهم که چه محتوایی با چه نوع امنیتی قرار است به کاربر ارائه شود سوال برانگیز است.

دبیر کمیسیون افتا با بیان اینکه توان فنی سرویس دهنده های داخلی از جمله چاپار تا یک میلیون کاربر اعلام شده است گفت: انتقال اطلاعات کاربران در یک مدت زمان کوتاه به سرویس دهنده های داخلی بدون زیر ساخت های امنیتی لازم و با وجود محدودیت های فنی کار بسیار مشکلی است.
وی در پاسخ به این سوال که ایجاد شبکه ملی اطلاعات سبب افزایش امنیت می شود بیان داشت: هیچ شبکه داخلی وجود ندارد که امن باشد مگر آنکه موارد امنیتی برای آن لحاظ شود و اینکه فرض کنیم اگر ارتباط با اینترنت قطع شود در نتیجه امنیت بالا می رود کاملا فرض غلطی است.

*نیازمند یک نهضت در زمینه تهیه محتوا هستیم
صالحی در ادامه با بیان اینکه بسیاری از مراکز داده ایران روی سرورهای خارج از کشور قرار دارند گفت: تا زمانی که این داده ها به داخل از کشور منتقل نشده اند نمی توانیم خود را از اینترنت جدا کنیم که این فرآیند انتقال نیز بسیار زمان بر و مشکل است.

وی تصریح کرد: چنانچه مراکز داده در داخل کشور میزبانی شوند و کاربرها نیز در داخل باشند علاوه بر افزایش سرعت دسترسی، شاهد کاهش ترافیک خواهیم بود اما تا رسیدن به این امر راه طولانی در پیش داریم.

صالحی با اشاره به اینکه سازمان فناوری اطلاعات به عنوان مجری طرح شبکه ملی اطلاعات باید پاسخگوی بسیاری از مسائل باشد خاطر نشان ساخت: هنوز اطلاعات مشخصی در زمینه شبکه ملی اطلاعات وجود ندارد و زمان بندی ها برای راه اندازی این شبکه توسط وزیر ict یا رئیس سازمان فناوری اطلاعات اعلام می شود که شامل جهت گیری خاصی نیست بنابراین باید یک نهضتی در زمینه تهیه محتوا ایجاد شود تا بتوانیم محتوای مناسب داخلی را روی سرورهایی که در داخل میزبانی می شوند تولید کنیم که در آن صورت بسیاری از ترافیک های شبکه اینترنت نیز حذف می شود.
تاریخ ارسال: 1391/03/17 ساعت 16:12 | نویسنده: پارسه | چاپ مطلب 0 نظر

چگونه کامپیوتر خود را نهم جولای نجات دهیم؟

چگونه کامپیوتر خود را نهم جولای نجات دهیم؟

غول موتور جستجوی گوگل برای آگاهی رسانی در رابطه با بدافزاری که گفته می شود چندین میلیون کامپیوتر را در سرتاسر جهان آلوده نموده است، به FBI پیوست.
در همین راستا گوگل هشدار داده است در صورتیکه که اقدامات پیشگیرانه پیرامون مسمر ثمر واقع نشد، میلیون ها کاربر می توانند در نهم جولای اتصال اینترنت خود را قطع نمایند.
ماهها قبل، FBI پس از شناسایی بد افزار DNSChanger، با نصب سرورهای امنیتی از ادامه کار PC های آلوده اطمینان حاصل نمودند، اما گویا هزینه این آلودگی بسیار بیشتر از آن بود که تصور می شد زیرا قرار است این کامپیوترهای آلوده از نهم جولای به بعد دیگر به اینترنت وصل نشوند.
FBI مردم را تشویق کرده است تا از وب سایت آنها بازدید کنند و در صورتی که سیستم آنها در بین سیستم های آلوده قرار دارد راه حلی برای رفع آن بیابند. FBI در حال جستجوی اطلاعاتی از افراد، شرکت های مشارکتی و فراهم کننده اینترنت می باشد، بد افزار DNSChanger که کاربران را به وب سایت های غیر قانونی هدایت می کند، سرویس نام دامنه DNS را تغییر می دهد و کامپیوترها را در مسیری قرار می دهد تا از سرورهای DNS جعلی، نتایج نادرستی را دریافت نمایند.
به گزارش پایگاه خبری فن آوری اطلاعات ایران از Ciol،برای تعیین تنظیمات DNS و یکسری جزئیات فنی دیگر پیرامون DNSChanger می توانید به وب سایت http://1.usa.gov/w0AZqe مراجعه نمود. با استفاده از دستورالعمل موجود در این وب سایت می توان دریافت که آیا کامپیوتر شما آلوده است یا خیر. از ۳۵۰۰۰۰ دستگاه آلوده در سرتاسر جهان، ۸۵۰۰۰ آنها در آمریکا و ۲۰۰۰۰ در انگلستان می باشند.
تاریخ ارسال: 1391/03/16 ساعت 16:58 | نویسنده: پارسه | چاپ مطلب 0 نظر

چگونه ایمیل گروهی بفرستیم؟

چگونه ایمیل گروهی بفرستیم؟
Filed under: اینترنت — برچسب‌هاbcc, cc, llive mail, mail, ایمیل — الف نون @ ۰:۰۰ ق.ظ


ممکن است ایمیل زیبا و یا جالب و یا ایمیل مهمی را از دوستی دریافت کرده اید و یا ایمیلهای مناسبتی (مثل :ایمیل های شادباش جشن نوروز) که میخواهید آن را برای تعدادی از دوستان خودتون بفرستید (فوردوارد کنید) دکمه فوروارد و وارد کردن ایمیلهای دوستان در کادر to و یا cc سپس دکمه “send” را میزنید !؟
این ساده ترین راه هستش ولی بهترین راه نیست،راهی که اگر چند نکته را رعایت نکنید ممکن است برای برخی از دوستانتان ایجاد ناراحتی و یا مزاحمتی کنید.

چه ناراحتی یا مزاحمتی؟

با اینکار شما ایمیل های دوستانتان را در اختیار دیگران قرار میدهید (بدون اجازه صاحب ایمیل) که این میتونه ضررهای فراوانی داشته باشه که فکر میکنم بیشتر شما از این ضررها و گاهی خطرها آشنا هستید. نمونه اش برخی از این ایمیلهای ناخواسته یا “اسپم” که هر روز برای شما ایمیل میشود. فکر میکنید این اسپمرها ایمیل شما را از کجا آورده اند؟ بیشک روی بی احتیاطی شما و یا دوستانتان

بی شک خود شما هم اینچنین ایمیل هایی را دریافت کرده اید که از چند نفر گذشته و به دست شما رسیده است . و شما کامل میتوانید بفهمید ایمیل ها به چه کسانی ارسال شده و از کجاها آمده است. اگر به تصویر زیر نگاه کنید توی “برخی” از ایمیلهایی که دریافت میکنید همچین آدرسهایی را میبینید. (برای دیدن تصویرها در اندازه واقعی کلیک کنید)


همانطور که می بینید ما ایمیل خیلی را میتونیم ببینیم که این ایمیل پیش از این براشون ارسال شده، کسانی که شاید نشناسیمشون و همینطور میتونیم از قسمت details ایمیل ببینیم که این ایمیل همزمان که برای ما ایمیل شده به چه اشخاص دیگه ای ایمیل شده است.

تلاش میکنم خلاصه روش ارسال ایمیل در حد توان خودم رو بگم.

البته بر پایه سرویس ایمیل مایکروسافت یعنی لایو میل :دی

برای فرستادن یک ایمیل برای گروهی از دوستان پس از زدن دکمه Forward / new email شما باید آدرس دوستانتان را وارد کنید که نکته همینجاست به تصویر زیرنگاه کنید.


در کادر شماره 1 :دکمه show Cc & Bcc را بزنید تا کادرها باز شوند

درکادر شماره 2 :
کادر to محلی است که آدرس ایمیل گیرنده ایمیل است که شاید همیشه استفاده میکنید

کادر cc برای ارسال ایمیل های گروهی استفاده میشود که البته باید این نکته را در نظر داشته باشید که همه میتوانند ایمیل دیگران را هم ببینند واین روش هم پیشنهاد نمیشود مگر در ارسال ایمیل های کاری/اداری که باید این چنین باشد.

کادر bcc این قسمت هم همانند قسمت cc برای ارسالهای ایمیلهای گروهی استفاده میشود ولی با این تفاوت که هیچکس نمیتواند ایمیلهای دیگران را ببیند و بهتر است که شما هم از این روش استفاده کنید و ایمیلهای دوستانتان را در این کادر وارد کنید که البته من پیشنهاد میکنم که لیست دوستانتان را دسته بندی کنید تا در این مرحله نیازی به وارد کردن تکتک ایمیلها نباشد .

درکادر شماره 3 : در مورد فوروارد کردن ایمیلها ، ایمیل و مشخصات نفر قبلی است که این ایمیل را برای من ارسال کرده است و من باید اون ایمیل را هم پاک کنم

حالا با خیال راحت و وجدان آسوده دکمه send را میزنیم
تاریخ ارسال: 1391/03/11 ساعت 12:03 | نویسنده: پارسه | چاپ مطلب 1 نظر
( تعداد کل: 20 )
   1      2   >>
صفحات