X
تبلیغات
زولا

مرکز آموزش و خدمات مهندسی کامپیوتر پارسه Computer Center

آموزشی و اطاع رسانی

چگونه ایمیل خود را ایمن کنیم؟

چگونه ایمیل خود را ایمن کنیم؟

شاید فکر کنید که اگر مطلب مهم خود را از طریق یک ایمیل ناشناس به طرف مقابل خود بفرستید، تمام جوانب امنیتی را حفظ کرده‌اید؛ اما اینطور نیست.به گزارش سرویس فضای مجازی خبرگزاری فارس به نقل از خبر آنلاین، امروزه اکثر ارتباطات ما از طریق ایمیل صورت می‌گیرد و اطلاعات فراوانی از این طریق رد و بدل می‌شود.

در چنین دنیایی، امنیت اطلاعات از اهمیت فراوانی برخوردار شده است اما حفظ این امنیت تا حدود زیادی به عهده خود کاربر نهایی است؛ پس بهتر است یاد بگیریم چگونه از داده‌های خود در عصر اطلاعات و ارتباطات محافظت کنیم.

*IP خود را پنهان کنید

شاید فکر کنید که اگر مطلب مهم خود را از طریق یک ایمیل ناشناس به طرف مقابل خود بفرستید، تمام جوانب امنیتی را حفظ کرده‌اید اما اینطور نیست؛ مهمترین چیزی که در نظر نگرفته‌اید IP است! آدرسIP ، مثل اثر انگشت شماست.

همه مرورگرهای اصلی امکان‌هایی برای تنظیم حالت خصوصی دارند که فقط باعث می‌شود مرورگرتان نتواند داده‌ها و تاریخچه بازدیدهایتان را ذخیره کند.

برای مخفی کردن آدرسIP ، یکی از راه‌ها این است که با VPN وارد شوید هرچند با این کار هم IP اولیه‌تان توسط ارائه دهنده VPN برداشته می‌شود که با درخواست رسمی دولت یا مراجع قضایی قابل تحویل است.

*هرگز پیام‌های خود را در حالت آنلاین ترک نکنید

از آنجایی که ایمیل‌ها می‌تواند در طول مسیر نیز ردیابی شوند، امن‌ترین حالت این است که ایمیل خود را روی یک کلاینت محلی ایمیل دانلود کرده و به این ترتیب آن را از روی سرور بردارید؛ اگر این کار را انجام دهید فقط کافی است نگران امنیت کامپیوتر خود باشید و دیگر درگیر مسائلی مثل نقض احتمالی حریم خصوصی روی سرور ایمیل خود نخواهید بود.

بهتر است بدانید که ردگیری مکالمات در پهنای وب آسان‌تراز آن چیزی است که فکرش را می‌کنید؛ پس این نکات را به کار ببندید تا اسرارتان مخفی بماند.
تاریخ ارسال: 1391/08/30 ساعت 16:29 | نویسنده: پارسه | چاپ مطلب 1 نظر

در Affluence.org ورود افراد کم‌درآمد ممنوع!


در Affluence.org
ورود افراد کم‌درآمد ممنوع!
با این حال برخی شبکه‌های اجتماعی گمنام دیگری هم هست که با اهداف خاص پایه‌گذاری شده و «جذب مخاطب به هر شیوه ممکن» در دستور کار آنها قرار ندارد.
شماران سیستم - برای عضویت در این سایت، شرط پولدار بودن حرف اول را می‌زند.

امروزه شبکه‌های اجتماعی بسیار زیادی در اینترنت مشغول فعالیت هستند که هر یک سعی می‌کند به شیوه‌ای، تعداد مخاطبان و کاربران خود را افزایش دهد.

فیس‌بوک با داشتن بیش از یک میلیارد کاربر، معروف‌ترین و شلوغ‌ترین شبکه اجتماعی اینترنتی به شمار می‌رود.

مدیران این سایت‌ها اغلب می‌کوشند با ترفندهای مختلف و با استفاده از انواع راهکارهای تشویقی، تعداد کاربران شبکه‌های خود را افزایش دهند و از این فاکتور به عنوان عاملی برای موفقیت و افتخار خود یاد کنند.

با این حال برخی شبکه‌های اجتماعی گمنام دیگری هم هست که با اهداف خاص پایه‌گذاری شده و «جذب مخاطب به هر شیوه ممکن» در دستور کار آنها قرار ندارد.

از جمله این سایت‌ها می‌توان به Affluence.org اشاره کرد.

برای عضویت در این سایت شرط پولدار بودن حرف اول را می‌زند.

در واقع فقط کسانی می‌توانند به عضویت این «باشگاه اختصاصی» درآیند که در سال حداقل ۲۰۰ هزار دلار درآمد داشته باشند و یا از سرمایه‌ای به ارزش ۱ میلیون دلار بهره‌مند باشند.

راه دیگری نیز برای عضویت در این سایت وجود دارد و آن، تایید پنج ثروتمند دیگری است که موافقت خود را با عضویت فرد مورد نظر در سایت اعلام می‌نمایند.

هدف از راه‌اندازی Affluence.org، ساده نمودن برقراری ارتباط بین افراد ثروتمند و متفکر عنوان شده است.

در واقع اعضای شبکه Affluence به سادگی می‌توانند میلیونرهای دیگر را شناسایی کرده و با آنها طرح دوستی بریزند.

به گفته دیجیتال ترندز، متوسط سرمایه خالص اعضای سایت Affluence.org، بالغ بر ۳۲ میلیون و هفتصد هزار دلار است.

دفتر مرکزی این سایت در شیکاگو واقع شده است.
تاریخ ارسال: 1391/08/27 ساعت 18:58 | نویسنده: پارسه | چاپ مطلب 0 نظر

به همین سادگی سرماخوردگی


به همین سادگی سرماخوردگی 

اجازه دهید ابتدا بسیار ساده و مختصر درباره مکانیسم سرماخوردگی توضیح بدهیم: سرماخوردگی علتهای متفاوتی دارد. در بیش‌تر موارد، سرماخوردگی علت ویروسی دارد. هرگاه کلمه ویروس را در جایی شنیدید چند نکته را فراموش نکنید:

1. ویروس، احتیاج به دارو جهت ریشه‌کنی ندارد(مگر در موارد خاص).

2. برای درمان یک بیماری ویروسی نباید از آنتی‌بیوتیک استفاده کرد(به جز چند استثناء).

3. هر بیماری با منشأ ویروسی یک الگوی مشخص و ثابت دارد؛ شروع می‌شود و تمام می‌گردد! به عبارتی حتی بدون هیچ‌گونه درمان دارویی نیز می‌تواند بهبود یابد (اجازه دهید این‌قدر تکرار نکنم: به جز چند استثناء!).


ادامه مطلب ...
تاریخ ارسال: 1391/08/25 ساعت 18:02 | نویسنده: پارسه | چاپ مطلب 0 نظر

تغذیه در سرماخوردگی چگونه باشد؟

تغذیه در سرماخوردگی چگونه باشد؟

فصل پاییز از راه رسید. این فصل ما را به یاد خیلی چیزها می اندازد، از باز شدن مدارس و ریزش برگ درختان گرفته تا سرماخوردگی و آنفلوآنزا و ... . در این مطلب سعی کرده ایم باید و نباید های تغذیه در سرماخوردگی را برای تان توضیح دهیم.

دکتر فرزاد شیدفر، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران، در خصوص مراقبت ها و رژیم های غذایی در افراد سرماخورده می گوید: معمولا بعد از سرماخوردگی، ایمنی بدن افراد به شدت کاهش پیدا می کند و نیاز به جبران مقاومت بدن است، بنابراین عوامل غذایی نقش بسیار مهمی در افزایش مقاومت و ایمنی بدن و کاهش عوارض سرماخوردگی دارند. یکی از عوامل موثر در کاهش عوارض سرماخوردگی، ویتامین C است. هر چند تحقیقات ثابت کرده اند که این ویتامین موجب پیش گیری از سرماخوردگی نمی شود، اما در کاهش عوارض سرماخوردگی نقش بسیار مهمی دارد و موجب افزایش مقاومت سیستم ایمنی بدن می شود. بنابراین مصرف انواع غذاهای حاوی ویتامین C از قبیل انواع مرکبات(مانند پرتقال، نارنگی و گریپ فروت) و سبزیجات(مانند فلفل سبز و جوانه های تازه) نقش مهمی در کاهش عوارض سرماخوردگی دارد و می توان از آن ها به عنوان یک میان وعده ی مناسب برای افزایش مقاومت بدن استفاده کرد.

وی با تاکید بر این که این رژیم غذایی برای کودکان بالاتر از یک سال هم توصیه می شود، افزود: برای کودکان سرماخورده هم باید همین رژیم غذایی را رعایت کرد و به خانواده ها توصیه می کنیم مرکبات حاوی ویتامین C را به عنوان میان وعده یا تغذیه ی مدرسه در برنامه ی غذایی کودکان خود بگنجانند. مثلا به جای آب میوه های مصنوعی، از آب میوه های طبیعی تهیه شده در منزل، به کودکان بدهند. در وعده های غذایی ناهار و شام نیز، از سبزیجات حاوی ویتامین C استفاده کنند.

دکتر شیدفر همچنین در خصوص افراد سیگاری مبتلا به سرماخوردگی اظهار داشت: افراد سیگاری، بیشتر در معرض ابتلا به سرماخوردگی هستند. از طرف دیگر چون سیگار می کشند، بدن شان به مقدار ویتامین C بیشتری نیاز دارد، بنابراین در مقایسه با افراد عادی باید ویتامین C بیشتری استفاده کنند.

دکتر محمد رضا بلورساز، فوق تخصص بیماری های عفونی اطفال، در خصوص انواع آنفلوانزا و علایم آن می گوید: دو نوع آنفلوانزا داریم؛ آنفلوانزای فصلی و آنفلوانزای نوع A یا ( (H1N1).

سردرد، استفراغ، درد عضلانی، دل درد، تب بالا توام با لرز از علایم آنفلوانزای فصلی است، اما علایم آنفلوانزای نوع A که اخیرا شیوع پیدا کرده و تعداد زیادی از افراد به آن مبتلا شده اند، عبارت است از: دردهای استخوانی و عضلانی، سردرد، تب، علایم گوارشی مثل اسهال و استفراغ شدید و مشکلات تنفسی. به دلیل همین مشکلات تنفسی و گوارشی شدید است که افراد مبتلا به این نوع آنفلوانزا در معرض خطر مرگ قرار دارند.

وی ادامه داد: راه های انتقال هم، بیشتر از طریق تنفس، ترشحات، سرفه و ارتباط با دست های آلوده است، بنابراین توصیه ی اکید می شود که حتما در طول روز چندین بار دست های خود را بشویید و از ماسک استفاده کنید.

وی در مورد روش های درمان آنفلوانزا اظهار داشت: اولین راه درمان برای افراد مبتلا به آنفلوانزا، استراحت مطلق است. فرد باید در 3 روز اول بیماری که تب دارد، استراحت کند بعد از 3 روز که تب بیمار قطع شد، بیمار باید شروع به خوردن غذاهای مقوی حاوی ویتامینC و E، نوشیدن مایعات گرم و نیز استفاده از داروهای توصیه شده توسط پزشک معالج نماید. همچنین اگر بیمار تب دارد، حتما از استامینوفن استفاده کند، اما به هیچ عنوان نباید آسپیرین بخورد و مصرف این دارو در افراد مبتلا به آنفلوانزا اکیدا ممنوع است.

دکتر بلورساز در ادامه در خصوص تفاوت بین آنفلوانزای جدید و انواع دیگر آن گفت: آنفلوانزای نوع A بیشتر مشکلات تنفسی و گوارشی ایجاد می کند و با اسهال، استفراغ، سردرد و مشکلات تنفسی شدید همراه است و حتی موجب بروز مشکلات مغزی می شود و تا دو درصد خطر مرگ وجود دارد.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که واکسن آنفلوانزا برای چه کسانی مفید است گفت: در درجه ی اول پزشکان، خانواده ها و دستیاران آن ها هستند و در مرحله بعد، بیماران مبتلا به مشکلات تنفسی، قلبی، سرطان و... در اولویت قرار دارند.

دکتر بلورساز در پاسخ به این سوال که آیا بخور برای افراد مبتلا به سرماخوردگی مفید است، تصریح کرد: بخور برای افراد سرماخورده مفید است، اما اثر درمانی ندارد.

دکتر سید ضیاء الدین مظهری، متخصص تغذیه و رژیم درمانی هم در خصوص شیوه های صحیح تغذیه در دوران سرماخوردگی و آنفلوانزا گفت: بیماری ها را نباید تفکیک کرد. آن چه انسان را در برابر ابتلا به بیماری های باکتریایی و ویروسی محافظت می کند، سیستم ایمنی بدن است. اگر سیستم ایمنی بدن، قوی باشد، در مقابل تمامی عوامل مهاجم بیماری زا مقاومت خواهد کرد. طبیعتا تغذیه ی مناسب و صحیح نقش مهمی در تقویت سیستم ایمنی بدن دارد و بالعکس، اگر تغذیه نامناسب باشد، سیستم ایمنی بدن ضعیف شده و بدن مستعد ابتلا به بیماری ها می شود، بنابراین مواد غذایی باید در بردارنده ی ویتامین هایی باشند که علاوه بر نقش تغذیه ای، به عنوان آنتی اکسیدان، رادیکال های آزاد را خنثی کنند؛ مثل ویتامین C، ویتامین A و ویتامین هایی که در فرآیند ساخت و ساز و ایجاد انرژی، به عنوان فاکتورهای تاثیرگذار نقش آفرینی می کنند.

اما اگر مواد غذایی در بردارنده ی رادیکال های آزاد، چربی های اشباع شده و یا پر اکسیدها باشند، مقاومت سیستم ایمنی بدن کاهش پیدا خواهد کرد.

دکتر مظهری افزود: استفاده از شیر یا لبنیات کم چرب، علاوه بر تامین پروتئین های با ارزش بیولوژیکی بالا، ویتامین های گروه B و کلسیم، موجب تقویت سیستم ایمنی بدن در برابر بیماری ها می شود.

همچنین استفاده از گروه های غذایی حاوی ویتامین C به خصوص در فصل سرما در افزایش قدرت ایمنی بدن بسیار مفید است.

وی ادامه داد: مصرف شلغم پخته برای افراد مبتلا به سرماخوردگی و آنفلوانزا، تسکین دهنده است. عسل طبیعی نیز دارای خواص فراوانی است. علاوه بر آن، اگر ترب را مقداری بتراشیم و روی آن عسل بریزیم، بعد از مدتی مایعی در آن جمع می شود که برای مبارزه با بیماری های مجاری تنفسی بسیار موثر است. البته این بدان معنا نیست که افراد به سمت تغذیه ی یک بُعدی بروند. توصیه ی ما این است که تغذیه باید متعادل و متناسب باشد. تنها از این طریق می توان انرژی، پروتئین و ویتامین های مورد نیاز بدن را تأمین کرد، چون فعالیت بدن و سیستم های آن از هماهنگی و تعادل خاصی برخوردار است و هر گونه کاهش یا افزایش دریافت مواد غذایی، می تواند به سوء تغذیه منجر شود. مصرف ماست ترش هم با توجه به باکتری هایی که دارد، در حفاظت از دستگاه گوارش موثر است و با کلونی هایی که در مسیر لوله گوارش ایجاد می کند، از پرورش و گسترش باکتری ها جلوگیری به عمل می آورد.

دکتر مظهری در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا مصرف ترشی و سرکه برای افراد مبتلا به سرماخوردگی و آنفلوانزا مُضر است یا خیر گفت: وقتی به فرد سرماخورده توصیه می شود که لیموترش با آب جوش مصرف کند، نشان دهنده ی آن است که مساله، ترش بودن مطرح نیست، بلکه مساله نوع ترشی است که استفاده می شود. بعضی از ترشی ها مثل سرکه و ترشی های معمولی تحریک کننده هستند و باعث بروز سرفه های شدید می شوند، چرا که این ترشی ها حاوی مقدار زیادی نمک و مواد افزودنی هستند و زبان، مری و حنجره را تحریک می کنند و باعث بروز سرفه می شوند و حتی می توانند تحریکاتی در مسیر عبور جریان هوا ایجاد کنند، بنابراین مصرف ترشی هایی توصیه می شود که حاوی اسید سیتریک یا اسیدهای سازنده ی ویتامین C باشند.

وی با تاکید بر این که افراد در دوران سرماخوردگی از غذاهای تازه و سبک تر استفاده کنند، اظهار داشت: در دوران سرماخوردگی باید بار بدن را کم کرد، زیرا در این دوران بدن در حال مبارزه با ویروس های مهاجم و ناشناخته است، بنابراین هر چه غذاهای مصرفی دارای ارزش غذایی بالاتر، تازه تر و سبک تر باشند، ضریب ایمنی بدن بیشتر افزایش می یابد، ولی استفاده از غذاهای سنگین و حاوی مواد افزودنی و رنگ دهنده به هیچ عنوان توصیه نمی شود. مصرف کنسروها هم چون طی فرآیند کنسرو کردن و قرار گرفتن در معرض حرارت، مقداری از مواد حیاتی خود را از دست داده اند، کمتر توصیه می شود و فقط در موارد ضروری که دسترسی به غذاهای تازه امکان پذیر نباشد، می توان از آن ها استفاده نمود.
تاریخ ارسال: 1391/08/25 ساعت 18:00 | نویسنده: پارسه | چاپ مطلب 0 نظر

چطور از اینترنت ناپدید شویم؟حقیقت تلخی است، اما اینترنت در عصر حاضر پیدا کردن هرکسی را آسان‌ کرده است و با یک جستجوی ساده و کمی صرف زمان می‌توان اطلاعات زیادی را درباره افراد مختلف در اینترنت یافت، اما از سوی دیگر راه‌های نه چندان دشوار زیادی وجود دارد که می‌توان با کمک آنها خود را از اینترنت پاک کرد.

برای افرادی که به هر شکلی،‌خوب یا بد،‌ مشهور هستند، ناپدید شدن از اینترنت تقریبا غیر‌ممکن است اما برای افرادی که در میان این دو گروه قرار دارند، نامرئی شدن از میان جستجوهای اینترنتی به شکلی شگفت‌انگیز ساده است، این‌کار تنها به میزان اطلاعاتی بستگی دارد که تا کنون بر روی اینترنت قرار داده‌اید.

قدم اول: حساب کاربری شبکه اجتماعی خود را حذف کنید

اولین نتیجه جستجوی نام افراد در گوگل مشاهده حساب کاربری آنها در شبکه‌های اجتماعی است زیرا بسیاری از افراد در شبکه‌هایی از قبیل فیس‌بوک،‌توئیتر، گوگل پلاس و لینکد‌این از نام حقیقی خود استفاده می‌کنند،‌از این رو اولین قدم برای ناپدید شدن حذف این حساب‌های کاربری است.

اگر تنها می‌خواهید نام خود را از نتایج جستجو حذف کنید، می‌توانید تنظیمات صفحه خود را به خصوصی تغییر دهید،‌این راه‌حل کاملی نیست اما اگر بخواهید در شبکه اجتماعی فعال باشید، این کار دست کم نام شما را از نتایج جستجو خارج خواهد کرد. راه‌های حذف حساب کاربری از شبکه‌های اجتماعی مختلف از این قرارند:

فیس‌بوک: برای پاک کردن حساب کاربری فیس‌بوک خود،‌ درحالی که وارد (Logged In) فضای فیس‌بوک شده‌اید به این آدرس رفته و بر روی گزینه حساب من را پاک کن (Delete My Account) کلیک کنید. روند پاک شدن کامل حساب شما 14 روز طول خواهد کشید و به این شکل تمامی اطلاعاتی که از خود بر روی فیس‌بوک وارد کرده‌اید به شکلی غیرقابل بازگشت پاک خواهند شد. شاید هنوز تعدادی از پیام‌ها باقی بمانند اما تمامی مطالبی که برچسب نام شما بر روی آن باشد پاک می‌شود اما عکسها باقی می‌مانند که برای پاک کردن آنها نیز می‌توانید از دوستانتان بخواهید آنها را برای شما پاک کنند و یا به فیس‌بوک گزارش دهید که تحت قانون برچسب‌ مالکیت معنوی در فیس‌بوک اجازه انتشار این تصاویر را نمی‌دهید.

توئیتر: به بخش تنظیمات حساب کاربری خود رفته و بر روی گزینه حساب من را غیر فعال کن (Deactivate My Account) کلیک کنید. حساب شما در دم پاک خواهد شد اما تازمانی که نام شما از جستجوها حذف شود،‌چند هفته‌ای زمان خواهد برد.

لینکداین: به بخش تنظیمات صفحه خود رفته و بر روی گزینه حساب کاربری (Account) کلیک کرده و سپس بر روی لینک Close Your Account کلیک کنید.

گوگل پلاس: این شبکه کمی خطرناک‌تر از دیگر شبکه‌های اجتماعی است زیرا با حساب کاربری گوگل شما در ارتباط مستقیم است. اگر می‌خواهید تمامی حساب‌های کاربری خود را در گوگل ببندید، وارد صفحه اصلی حساب کاربری گوگل شده و گزینه Close Account and Delete all Services... (حساب کاربری من و تمامی اطلاعات و خدمات مربوط به آن را ببند) را انتخاب کنید به این شکل به کلی از گوگل خلاص خواهید شد اما اگر تنها می‌خواهید از گوگل پلاس خلاص شوید، به بخش تنظیمات رفته و بخش محتوی گوگل‌پلاس را پاک کن (Delete Google+ Content) را انتخاب کنید به این شکل تنها حساب کاربری گوگل پلاس را حذف کرده‌اید و دیگر خدمات گوگل را در اختیار خواهید داشت.

اگر تمامی حساب‌های کاربری خود را در شبکه‌های مختلف به یاد ندارید می‌توانید از Account Killer برای پاک کردن حسابهای خود از میان 500 سایت مختلف استفاده کنید.

قدم دوم: نتایج جستجوهای ناخواسته را پاک کنید

محتوی دومین چیزی است که باید برای ناپدید شدن از روی اینترنت پاک کرد. این محتوی می‌تواند عکس،‌مطلب و یا حتی اطلاعات شما در وب‌سایتهای استخدامی باشد، برای پاک کردن این اطلاعات ابتدا باید ببینید در چه نتایج جستجویی دیده می‌شوید. برای پاک کردن مطالب یافته شده باید با منبع مطالب تماس بگیرید. این درخواست برای سایت‌های کاریابی یا اعضای خانواده به سرعت جواب داده و اطلاعات شما پاک خواهند شد. سپس می‌توانید درخواست حذف صفحه‌های ویرایش شده را برای موتورهای جستجو ارسال کنید. موتور بینگ،‌گوگل و گوگل ایمیج از چنین خدماتی برخوردارند و می‌توان با ارسال یک فرم از آنها درخواست چنین کاری کرد،‌البته این کار همیشه نتیجه‌بخش نخواهد بود اما به امتحانش می‌ارزد.

قدم سوم: حذف نتایج جستجو در اطلاعات عمومی و جستجوهای پس‌زمینه

موتورهای جستجوی زیادی از قبیل Zabasearch، Intelius و Spokeo وجود دارند که می‌توانند اطلاعاتی از شما را از قبیل آدرس یا شماره تلفن، سوابق جزایی و دیگر اطلاعات خصوصی که به اطلاعات پس‌زمینه شهرت دارند، در اختیار همه قرار دهند. پس از اطمینان از وجود چنین اطلاعاتی در این پایگاه‌های اطلاعاتی می‌توان با کمک گرفتن از خدماتی نظیر Delete Me این اطلاعات را به صورت رایگان یا با پرداخت 99 دلار حذف کنید. این پایگاه‌ها را باید به صورت سالیانه چک کنید تا در صورت دیدن اطلاعاتی از خود در آنها،‌ به سرعت برای حذف آنها اقدام کنید.

قدم چهارم: حذف کردن هر نام کاربری متصل به آدرس ایمیلی که به نام شماست

هر کاربر ماهر اینترنتی می‌تواند به راحتی اسامی کاربری شما را در وب‌سایت‌ها و انجمن‌ها به آدرس ایمیلتان ارتباط دهد و به این شکل می‌توان رد افراد را پیدا کرد. روند پاک کردن این نامهای کاربری به وب‌سایت‌ها و انجمن‌هایی که در آنها عضو هستید بستگی دارد. در صورت امکان هرنوع ارتباط میان نام کاربری و آدرس ایمیل خود را با تغییر نام کاربری از بین ببرید. اگر در انجمنی عضو هستید از آنها بخواهید که هر پستی که منجر به شناسایی هویت شما می‌شود را حذف کند.

قدم پنجم: ناشناس بمانید

برای مخفی باقی ماندن باید از داشتن حساب‌های کاربری با نام اصلی خود چه در شبکه‌های اجتماعی و چه در ایمیل خودداری کنید. علاوه بر نام،‌اطلاعاتی از قبیل تاریخ تولید و دیگر اطلاعات را نیز نادرست وارد کنید. همچنین می‌توانید برای تمامی ارتباطات خود از آدرس ایمیل موقتی استفاده کرده و از ایمیلی که با نام نادرست ساخته‌اید برای بهره‌بردن از خدمات اینتنرتی استفاده کنید.
تاریخ ارسال: 1391/08/23 ساعت 19:49 | نویسنده: پارسه | چاپ مطلب 0 نظر

پیام کوتاه‌ رایگان بدون سیم‌کارت بزنید!

پیام کوتاه‌ رایگان بدون سیم‌کارت بزنید!

محققان انفورماتیک دانشگاه خوارزمی موفق به طراحی نرم‌افزاری شدند که به کاربران امکان می‌دهد با نصب آن بر روی تلفن همراه خود به یکدیگر پیام‌کوتاه رایگان بدهند.

به گزارش ایسنا، مسعود جلالی، مبتکر این نرم‌افزار گفت: سیم کارت مجازی برنامه‌ای است که روی گوشی موبایل نصب می‌شود و به کاربر امکان می‌دهد به افرادی که آنها هم سیم کارت مجازی را فعال کرده‌اند، پیام کوتاه رایگان ارسال کند.

وی تصریح کرد: این برنامه محدود به دو نفر نیست و سیم کارت مجازی با ترکیب پروتکل‌های جدید GSM و GPRS و الگوریتم پایین آوردن هزینه ابداعی خود این امکان را فراهم کرده که تمامی کسانی که از این نرم افزار استفاده می‌کنند، بتوانند به یکدیگر پیام‌کوتاه بفرستند.

جلالی خاطرنشان کرد: در داخل محیط سیم کارت مجازی موبایل خود می‌توانید عکس یا فیلم مورد علاقه خود را انتخاب کرده و به راحتی و با هزینه بسیار ناچیز آن را به دوستان خود در هر کجا ارسال کنید. البته الگوریتم به کار گرفته شده در سیم کارت مجازی این امکان را می‌دهد که تمامی این ارسال‌ها با یک دهم هزینه واقعی انجام شود و نیازی به فعال‌سازی MMS هم نباشد.

جلالی ادامه داد: مجانی کردن امکان تایید رسید پیام (Delivery) در گوشی‌های فعال، فشرده‌سازی بالقوه و بسیار زیاد حجم متن smsها برای صرفه‌جویی بیشتر هزینه‌ها، نبودن محدودیت پارت در sms‌ها و mmsها، امکان ارسال و دریافت تصویر و ویدئو در هر کجا و سازگاری با تمامی گوشی‌های موبایل از جمله امکانات سیم کارت مجازی است.
تاریخ ارسال: 1391/08/22 ساعت 10:42 | نویسنده: پارسه | چاپ مطلب 0 نظر

مفاهیم: ذخیره اطلاعات در فضای مجازی چیست؟


هلن صدیق بنای: 

افزایش پردازش و عملیات انتقال داده‌های دیجیتالی به مرحله‌ای از عمر خود رسیده است که هارد‌ درایو‌های فیزیکی دیگر جوابگویی انتقال، جابجایی و پرداز هم زمان این حجم از اطلاعات نمی‌باشند. به همین دلیل فن‌آوری ذخیره‌سازی و حفظ اطلاعات برای حل این مسئله به هارد درایوها و فضای مجازی روی آورده‌اند.

هارد درایو‌های مجازی به یکی از رایج‌ترین نرم‌افزار‌ها در سیستم‌‌‌ عامل های کامپیوتر‌‌‌‌ و لپ تاپ‌های شخصی تبدیل شده‌اند. با توجه به مزایای عمده این فن‌آوری، استقبال کاربران روز به روز بیشتر می‌شود.

شاید بتوان گفت؛ هارد درایو‌های‌ مجازی آخرین مرحله از تحولات فن‌آوری در مسئله ذخیره سازی داده‌های دیجیتالی هستند. اگر هارد داریو شما در حال پت پت کردن و یا در حال کشیدن نفس‌های آخرش است، می‌توانید، همه آنچه را که در باره هارد درایو مجازی مورد نیاز است را به صورت آنلاین بخوانید. در این مقاله شما وارد دنیای هارد درایو‌های مجازی می‌شوید.

این مسئله تنها یک مسئله شخصی و مربوط به کامپیوتر و سیستم‌های خانگی نیست. بلکه تمامی کارفرمایان باید از صحت، نوع، کارایی، ظرفیت و توانایی سخت‌افزار‌ها و نرم‌افزار‌های سیستم‌های محیط کاری خود، مطمئن باشند.

به عبارتی، آنها باید از سیستم‌های مورد استفاده کارکنان خود کاملا مطمئن باشند. اینکه سیستم کارکنان به روز و در حد جوابگوی نیاز‌های کاری آنها هست یا نه؟ مسئله بسیار مهم و ضروری است. در غیر این صورت، کارفرمایان با ضرر و ضربه‌های جبران ناپذیری تجاری و اقتصادی روبرو خواهند شد.

یکی از این مسائل که باید توجه خاص به ان کرد، داشتن فضای کافی برای ذخیره‌سازی اطلاعات است. به عبارتی، افزایش حجم و فضای حافظه سیستم برای انجام عملیات، کاربری سریع و ذخیره اطلاعات سازمان بسیار حائز اهمیت است.

چطور حافظه مجازی کار می‌کند؟

البته، خیلی پیش از آنکه من و شما به دنیا بیاییم، مسئله ذخیره‌سازی اطلاعات در دنیای کامپیوتر مطرح بوده و هست. مواردی مثل؛ فلاپی‌ها، دیسک‌ها، سی‌دی‌ها، فلش مموری‌ها و... که برای ذخیره سازی و نقل و انتقال اطلاعات دیجیتالی استفاده می‌شوند در حال حاضر دیگر جوابگوی این حجم اطلاعات نیستند.طرحی از نحوه کار کرد یک سیستم ابری

نکته دیگر اینکه سرعت خواندن و نوشتن اطلاعات بر روی هارد دیسک‌ها بمراتب کندتر از حافظه اصلی کامپیوتر است. و زمانی که سیستم مورد نظر در حال، عملیات و پردازش حجیم باشد، کارآئی و سرعت سیستم بشدت افت کرده و عملا" در بعضی شرایط، غیرقابل استفاده می‌‌شود. در چنین مواردی، ضرورت افزایش حافظه موجود در سیستم ، حتمی می‌شود.

البته با ارتقای حافظه و افزایش آن ممکن است، مشکل فوق برای مدتی کاهش یابد ولی این مشکل دوباره در محدوده‌ دیگری گریبان شما را خواهد گرفت.

چرا که سرعت افزایش اطلاعات در حال مقابله با حقیقت کمبود فضای اجرا و ذخیره سازی است. در دنیای دیجیتال ما هر لحظه بیشتر و بیشتر به فضای آزاد برای کار و ذخیره اطلاعات و اسناد نیازمند می‌شویم.

در واقع، افزایش پردازش و عملیات انتقال داده‌های دیجیتالی به مرحله‌ای از عمر خود رسیده است که باید راه حلی اساسی برای این مسئله بدست آورد. به همین دلیل، مهندسان فن‌آوری برای ذخیره‌سازی و حفظ اطلاعات، هارد درایوهای مجازی را پیشنهاد می‌کنند.هارد درایوهای مجازی دارای نرم افزارهایی هستند که به کاربران این توانایی را می‌‌دهند تا قسمتی از حافظه اصلی کامپیوتر را به یک درایو‌‌‌ مجازی تبدیل کرده و سپس با نصب نرم‌افزار‌‌‌ مورد نظر و ثبت نام در آن فضا، سرعت اجرا و کاربری خود را افزایش دهند.

بدین ترتیب دیگر لازم نیست تا این نرم‌افزارها ابتدا از روی حافظه‌‌‌های جانبی مانند، هارد درایو‌ها، بارگذاری شده و بعد در حافظه اصلی اجرا شوند.

چطور حافظه کامپیوتر کار می‌کند؟

با ایجاد و استفاده از هارد درایو‌ مجازی، با نام سیستم "کلود " (به معنای ابر )"The cloud system" ، ناگهان متوجه می‌شوید، فضا برای ذخیره سازی چون ابرهای آسمان، تقریبا بی‌نهایت شده است.[پردازش ابری چطور کار می‌کند؟]

در این زمان، شما تفاوت ذخیره سازی در درایو‌های فیزیکی چون؛ فلاپی‌ها، سی دی‌ها، دی وی‌دی‌ها، فلش‌ها و... را کاملا احساس خواهید کرد. همچنین دیگر نیازی به حمل و نقل چنین چیز‌ها یا ترس از گم شدن، جا گذاشتن و خراب شدن نخواهید داشت.

با ثبت نام در سیستم کلود می‌توانید از مزایای بیشمار آن استفاده کنید. به عنوان مثال؛ سیستم ابری تمام برنامه‌های مورد نیاز شما را میزبانی می‌کند.

تنها کافی است وارد سرویس میزبانی این وب شده و برنامه‌ای که برای کار و فعالیت خود نیاز دارید، بدون اینکه آن را بارگزاری کنید، انتخاب و اجرا کنید.

به عبارتی، دیگر نیازی به صرف زمان برای بارگذاری برنامه و اشغال حجم زیادی از حافظه کامپیوتر نیست.

این سرور با اختصاص دادن فضای خاصی به شما کمک می‌کند تا در ابعاد وسیع‌تری اطلاعات خود را ذخیره و یا جابجا کنید. همچنین، سیستم کلود به شما این امکان را می دهد که در هر جای دنیا و در هر زمان (حتی زمان‌های شلوغ و ترافیکی اینترنت) که به اینترنت متصل می‌شوید به اطلاعات خود دسترسی داشته باشید.

مهم‌تر اینکه بدون دسترسی به کامپیوتر نیز امکان استفاده از این سیستم امکان پذیر است. یعنی شما می‌توانید تمامی این امکانات را از گوشی‌های هوشمند خود و بصورت آنلاین دریافت کرده،کار یا ویرایش کرده و دوباره بارگذاری کنید.

جالب است، نه؟! این تنها گوشه‌ بسیار کوچکی از این دنیای مجازی و امکانات آن است. دنیایی ناشناخته مجازی‌ها دنیای که ما وارد آن شده‌ایم یا به گون‌ای درون آن پرت شده‌ایم، دارای قابلیت‌ و توانایی‌های باور نکردنی است. یعنی دنیای با بی‌نهایت رمز، راز و معجزه ...

نکته مهم اینکه وقتی ما از هارد درایو‌های مجازی، دیسک‌های مجازی، مکانیزم‌های مجازی و ... صحبت می‌کنیم، در واقع وارد دنیا و بحث‌های غیر قابل پیش‌بینی و دقیق می‌شویم. دنیایی از اطلاعات و دانش که همه چیز در آن به راحتی؛ قابل معاوضه، تغییر، تبدیل و عملی است.

می‌دانید، گاهی یک هارد درایو (با همه عناوین) برای کمترین عمل ذخیره سازی، باید راه‌های بیشماری را در سیستم عامل یک سرور طی کند.

برای مثال؛ اگر شما از سیستم عامل مک استفاده می کنید، قبل از هر چیز باید برنامه ویندوز و اپلیکیشن‌های آن را اجرا و فعال کنید. فرقی نمی‌کند، کجا باشید در خانه یا محل کار ... باید این مراحل را انجام دهید.

ولی با نرم‌افزار داریو مجازی،در واقع، شما به نوعی به کامپیوتر خود کلک می‌زنید. چرا که کامپیوتر فکر می‌کند، دارای یک داریو کامل دیگری هم هست. درایوی که به شما امکان می‌دهد با سیستم عامل‌های مختلفی کار کنید و این پایان کار نیست، این نوع درایو‌های مجازی به شما اجازه کدگزاری یا رمزگذاری بر روی فایل‌های خود برای امنیت بیشتر می‌دهند.

حتی امکان و اجازه ایجاد یک فایل از یک سی دی یا دی وی دی را به شما می‌دهد، بدون آنکه شما درایو فیزیکی سی دی یا دی وی دی در کامپیوتر خود داشته باشید.

به طور کلی، درایو‌های مجازی کارهای بسیار زیادی انجام می‌دهند که باور کردنی نیستند و ما نمی‌توانیم همه آنها را در این مقاله کوتاه بیاوریم. ما تنها سعی می‌کنیم بر روی یکی از این درایو‌های مجازی یعنی، سیستم ذخیره کلود کنکاش کنیم.

همانطور که می‌دانید در حال حاضر ، نیاز و تقاضا برای هارد درایو‌های جانبی یا به عبارتی هارد درایو‌های اکسترنال روز به روز بیشتر می‌شود و این نشان دهنده نیاز مبرم به فضای بیشتر برای ذخیره اطلاعات در فضای دیجیتالی است.

چطور اینترنت کار می‌کند / مفاهیم و چطورهای دیجیتال / تاریخچه کامپیوتر / شرکت‌های فناوری جهان / فناوری‌های دیجیتال / نرم‌افزار / سخت افزار

در باره این مسئله فکر کنید، فلاپی‌ دیسک‌ها تنها 1.44 مگا بایت از حجم اطلاعاتی شما را می‌توانند، ذخیره کنند. این در حالی است که شرکت ماکروسافت، حدود 7 گیگابایت فضای ذخیره سازی رایگان و امن توسط هارد درایو مجازی با نام "اسکای درایو" SkyDrive ، به شما ارائه می‌دهد.

این یعنی، شما باید حدود 10.000 فلاپی دیسک داشته باشید تا بتوانید تمام اطلاعات 7 گیگا بایت خود را در آنها ذخیره و نگهداری کنید. حالا تصور کنید، چگونه، چه مکانی، چه مدتی از زمان، چه سرعتی و... شما می‌توانید در میان این ده ‌هزار فلاپی به بازیابی اطلاعات ذخیره خود دست یابید؟!!

ایجاد و خلق هارد درایو مجازی هوشمند و قوی، کاری بس بزرگ و درواقع یک تجارت محسوب است. زیرا بعد از اینکه شما فضای 7GB اختصاصی ماکروسافت یا سایر ابر سرور ها چون سیستم‌ کلود را پر کردید و نیاز به فضای بیشتری دارید. پیامی بسیار مودبانه از سرویس میزبان، مبنی بر اینکه ارتقاء و اختصاص فضای بیشتر ملزم به پرداخت هزینه معادل ایکس دلار می‌باشد.

به همین دلیل ابر سرور‌هایی چون ماکروسافت، اپل آی کلود، گوگل درایو، آماوزن کلود درایو ،کلود و... می‌خواهند، همه افراد کسب و کار شخصی و تجارت خود را راه اندازی کنند، بدین ترتیب، کسب و کار آنها نیز رونق می‌بخشد.

حتی اگر از آن دسته شرکت‌های بزرگ و قدرتمند باشند که لزومی برای حضور در این گونه رقابت‌ها نباشند، با وجود این برای حفظ قدرت و سر‌آمد خود در این زمینه مسابقه می‌دهند.

تولید و راه اندازی Dropbox نشانه‌ای کوچکی از این رقابت و جنگ تکنولوژی در حفظ قدرت بود. هر چند که برنده مسابقه نشدند ولی با این وجود، می‌توان گفت؛ تحت پوشش قرار دادن 50 میلیون کاربر در سراسر دنیا، با ارائه بهترین خدماتی چون؛ اشتراک گذاشتن آسان، دانلود یا آپلود کردن فایل‌ها با سرعت و راحت، همگام سازی و... برای افرادی که روی خط زندگی می‌کنند، بسیار حائز اهمیت است.

با توجه به آنچه که در باره هارد درایو‌های مجازی ( امکانات و مزایای آنها ) گفتیم به این مرحله از کنکاش و پرسش می‌رسیم که آیا آنها مضرات و خطراتی هم برای کاربران دارند یا نه؟

آنها برای چه خوب نیستند؟

بسیاری از وب سرویس‌هایی که خدمات هارد درایو مجازی را مانند "کلود" ارائه می‌دهند، به دلیل سیاست‌های حفظ حریم خصوصی‌شان به دقت تحت بررسی قرار می‌گیرند. شما باید بدانید چرا؟!دلیل آن هم پر واضح است.

با وجود اینکه شما تمام فایل‌های خود را بر روی کامپیوتر شخصی خود یا اینکه بر روی هارد درایو جانبی با یک هارد درایو مجازی، ذخیره می‌کنید. در واقع، شما در حال آپلود کردن فایل‌ها بر روی سرور هستید. از نظر فنی این بدان معناست که شما تنها فردی نیستید که به آنها دسترسی دارید.

به نظر می‌‌رسد، سیاست حفظ حریم خصوصی دارای مغز تشخیص دهنده‌ای ندارد (که بداند نباید به فایل‌ها نگاه کند!!)، اما سرویس‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ دهنده‌ها در واقع، با این بخش می‌خواهند از خودشان در مقابل آنچه که ممکن است به عنوان خطر یا تهدید به حساب آید، حمایت کنند.

به همین خاطر همه آنچه را که شما بر روی آنها آپلود می‌کنید به دقت بررسی و بازبینی می‌کنند تا از پاک بودن همه فایل‌ها و اطلاعات ارسالی کاربران مطمئن شوند.

همچنین اگر سازمان‌ دولتی به فایل‌های ارسالی و فعالیت‌های آنلاین شما مشکوک شود با ارسال احضاریه محرمانه‌ای به شرکت‌های مذبور، خواستار بازبینی و خوانش اطلاعات شما توسط آنها خواهند شد، بدون اینکه شما متوجه این مسئله شوید.

جدای از هک کردن، اطلاعات توسط هکر‌ها حتی، وب سرویس‌های با درصد امنیت 100 درصد هم از این موارد مستثنا نخواهند بود. جالب است بدانید حتی آنها موظف هستند به گزارش حرکات و فعالیت‌های آنلاین شما. مثلا به سرویس‌های دولتی اطلاع می‌دهند که شما "در حال"(در کسری از زمان) کپی از اسناد محرمانه یک شرکت یا سازمان و... هستید.

همچنین یک وب سرویس، می‌تواند نظر دهد که مطلب یا فایلی شما از نظر اجتماعی، سیاسی، قانونی و... است یا نه؟! و آنها اجازه دارند، بدون اجازه شما آن را حذف کنند.(البته بر اساس قانون هر ایالت این مسائل در نظر گرفته می‌شود)

بنابراین با این تفاسیر، آیا مطالب شما تحت نظارت است؟ خب، ممکن است. زیبایی و هنر، سیاست حفظ حریم خصوصی در این است که می‌تواند شما را به عنوان کاربری که باید تحت نظارت قرار دهد یا نه؟ تشخیص می‌دهد.

به عنوان مثال، چگونه ‌‌مایکروسافت متوجه می‌شود که شما در حال تجاوز به حریم خصوصی کاربری دیگر یا کپی اسناد و مدارک شرکت یا سازمانی هستید، یا اینکه اپل از کجا متوجه می‌شود که فردی به درون سیستم‌های آنها سرک می‌کشد و... یا زمانی که گوگل به کاربران ایمیل خود می‌گوید؛ کلمه عبور خود را عوض کنند، حتی زمانی که هیچ معترض و شاکی وجود ندارد؟!

بله همه اینها توسط همین بازبینی و بررسی دقیق فایل‌ها توسط سیاست حفظ حریم خصوصی امکان پذیر است. شاید از نظر شما گوگل تنها یک شرکتی است که شما از آن طریق ایمیل‌های خود را چک می‌کنید، یا شرکتی که تبلیغات شما را پخش می‌کند تنها یک شرکت تبلیغات‌چی بیشتر نیست و...

در صورتی که تمام این وب سرور‌ها تحت عنوان شرکت‌های سرویس دهنده مجاز به انجام همه کارهای بالا هستند، حتی بیشتر... آنچه که به عنوان دنیای وحشی در زمینه ارتباطات، انتشارات، تبلیغات، اجتماعات عمومی و.... نامیده می‌شود. دنیای است که تحت کنترل کامل دست اندرکاران سرویس دهنده‌های آنها و سایر امور مربوطه است.

بنابراین در حالیکه این هارد درایو‌های مجازی امکانات و فضا‌های بیشتری برای جولان دادن شما در این دنیای دیجیتال می‌دهند، یادتان باشد که نباید همه مسائل خصوصی یا آنچه که فکر می‌کنید، نباید توسط کسی دیگری دیده شود، بر روی این فضا قرار دهید. البته اگر برایتان اهمیت دارد.

این داریوهای مجازی به درد افرادی مانند من، که تجربه تلخ "کرش" hard drive crash را میان یک پروژه 300 صفحه از تحقیق، ترجمه و... را لمس کرده‌، می‌خورد. یعنی نابودی کامل، سال‌ها کار و زحمت، حتی با وجود اینکه همیشه از فایل‌ها بک‌آپ (کپی) می‌گرفتم. ولی با این وصف همه فایل‌هایم دود شدند و رفتند هوا...

شاید، این هارد درایو‌های مجازی با این همه مزایایی که در باره آنها شمرده‌اند، بتوانند از نابودی کامل اطلاعات جلوگیری کرده و نیز کمک کنند که بدون ترس، اطلاعات خود را توسعه، بسط و ذخیره سازیم... فقط یادتان نرود با توجه به کارایی آنها باید بدانید به چه منظوری و چه نوع کاربری می‌خواهید از آنها استفاده کنید، بعد دست به انتخاب بزنید.

در هر حال هارد درایو‌های مجازی یک گزینه فوق‌العاده برای ذخیره‌سازی و به اشتراک گذاردن فایل‌ها با ارزش شما در دنیای مجازی محسوب می‌شوند.

http://computer.howstuffworks.com
تاریخ ارسال: 1391/08/21 ساعت 17:47 | نویسنده: پارسه | چاپ مطلب 0 نظر

چطور حافظه رایانه‌ها را کاملا پاک کنیم؟

چطور حافظه رایانه‌ها را کاملا پاک کنیم؟

پاک‌کردن کامل و دقیق حافظه رایانه‌ها نکته بسیار مهمی است که پیش از اهدا کردن،‌بازیافت کردن و یا فروختن آنها باید مورد توجه مالکان رایانه‌ها قرار گیرد.

بازگرداندن سیستم عامل به تنظیمات کارخانه‌ای به این معنی نیست که تمامی اطلاعات ذخیره شده بر روی رایانه حذف و پاک شده‌اند و حتی فرمت کردن هارد‌ درایو‌ها نیز لزوما منجر به پاک شدن تمامی اطلاعات نخواهد شد.

برای حذف کردن واقعی اطلاعات شخصی از روی حافظه رایانه‌ها باید از نرم‌افزارهای پاک‌کننده استفاده کنند. برای سیستم‌عامل ویندوز بهترین گزینه ابزار SDelete است که رایگان بوده و می‌تواند بر روی فضاهای موجود بر روی درایو‌ها بازنویسی کرده و اطلاعات قبلی را پاک کند.

این نرم‌افزار از هر دیسکت قابل‌ اجرایی فعال شده و یا می‌توان آن را از روی دیسک سخت رایانه‌ای دیگر مجهز به ابزارهایی از قبیل Universal Drive Adapter فعال ساخت. این نرم‌افزار برای کاربران لینوکس Shred commands نام داشته و کارکردی مشابه دارد.

در سیستم‌های مک، دستور پاک‌سازی در اپلیکیشنی به نام Disk Utility گنجانده شده‌است و می‌تواند محتوی درایوها را در نهایت دقت پاک کند. این برنامه نیز مانند SDelete ابتدا فایل‌های موجود بر روی حافظه را پاک کرده و سپس از ویژگی پاک‌کردن فضای آزاد حافظه استفاده می‌کند. این برنامه از سه گزینه برخوردار است که سریعترین آن شامل نوشتن صفرها بر روی فضای استفاده نشده حافظه است و در ایمن‌ترین آن هفت‌بار بر روی حافظه بازنویسی می‌شود. گزینه میانی برای اکثر کاربران خانگی از ایمنی کافی برخوردار است.

البته یک راه ایمن دیگر نیز برای حذف همیشگی اطلاعات از روی حافظه رایانه‌ها وجود دارد: ایجاد دو یا سه حفره کوچک بر روی صفحه هارد درایو با استفاده از یک دریل.
تاریخ ارسال: 1391/08/20 ساعت 19:13 | نویسنده: پارسه | چاپ مطلب 0 نظر

با سیم کارت مجازی ایرانی، رایگان اس‌ام‌اس بزنید!

با سیم کارت مجازی ایرانی، رایگان اس‌ام‌اس بزنید!
 
محققان انفورماتیک دانشگاه خوارزمی موفق به طراحی نرم‌افزاری شدند که به کاربران امکان می‌دهد با نصب آن بر روی تلفن همراه خود به یکدیگر «اس‌ام‌اس» رایگان بدهند.


مسعود جلالی، مبتکر این نرم‌افزار در گفت‌وگو با خبرنگار علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: سیم کارت مجازی برنامه‌ای است که روی گوشی موبایل نصب می‌شود و به کاربر امکان می‌دهد به افرادی که آنها هم سیم کارت مجازی را فعال کرده‌اند، اس‌ام‌اس رایگان ارسال کند.


وی تصریح کرد: این برنامه محدود به دو نفر نیست و سیم کارت مجازی با ترکیب پروتکل‌های جدید GSM و GPRS و الگوریتم پایین آوردن هزینه ابداعی خود این امکان را فراهم کرده که تمامی کسانی که از این نرم افزار استفاده می‌کنند، بتوانند به یکدیگر اس‌ ام‌ اس بفرستند.


جلالی خاطرنشان کرد: در داخل محیط سیم کارت مجازی موبایل خود می‌توانید عکس یا فیلم مورد علاقه خود را انتخاب کرده و به راحتی و با هزینه بسیار ناچیز آن را به دوستان خود در هر کجا ارسال کنید. البته الگوریتم به کار گرفته شده در سیم کارت مجازی این امکان را می‌دهد که تمامی این ارسال‌ها با یک دهم هزینه واقعی انجام شود و نیازی به فعال‌سازی MMSهم نباشد.جلالی ادامه داد: مجانی کردن امکان تایید رسید پیام (Delivery) در گوشی‌های فعال، فشرده‌سازی بالقوه و بسیار زیاد حجم متن smsها برای صرفه‌جویی بیشتر هزینه‌ها، نبودن محدودیت پارت در sms‌ها و mmsها، امکان ارسال و دریافت تصویر و ویدئو در هر کجا و سازگاری با تمامی گوشی‌های موبایل از جمله امکانات سیم کارت مجازی است.

تاریخ ارسال: 1391/08/20 ساعت 11:57 | نویسنده: پارسه | چاپ مطلب 0 نظر

فرمول و محاسبه آنلاین قیمت سکه و میزان حباب سکه

تــوجــه

عیار طلای معامله شده در بازارهای جهانی یا اونس 24 و عیار سکه بهار آزادی 21.6 است و با تقسیم عدد 21.6 بر 24 عدد 0،900 به دست می‌آید و پس از ضرب عدد حاصل در وزن انواع سکه یعنی تمام بهار آزادی، نیم و یا ربع بهار آزادی قیمت واقعی آنها به دست می‌آید.
به عبارت روشن تر فرمول قیمت سکه عبارتست از:
{[(قیمت اونس جهانی طلا × نرخ دلار آزاد) ÷ 31،1 ]× 0،900×وزن سکه}+حق ضرب

معمولاً بانک مرکزی در محاسبه قیمت سکه عددی را نیز تحت عنوان حق ضرب لحاظ می‌کند که برخی معتقدند حدود 5 هزار تومان است و این رقم را نیز باید به قیمت بدست آمده اضافه کرد.
پیش‌بینی‌ها انس واردات مزنه گرم نیم ربع ارز تلا زر سیاست عیار مثقال پیش‌فروش مظنه مالی طلا سایت نرخ پیش و سکه ربع نرخی پیش بینی طلا پایگاه اطلاع رسانی طلا و ارز قانون سایت خرید سکه قیمت طلا 18 عیار سایت بازار طلا وسکه ارز اطلاع‌رسانی سکه نیم سکه پارسیان سکه 18 بازار طلا بازار تهران بازار خلیج فارس سکه امامی اوراق سکه جدید پیش بینی قیمت سایت مرکزی قیمت ارز و طلا وسکه رسمی سایت طلا بینی ﻣﻌﺎﻣﻠــﻪ سرمایه اطلاع جهانی حباب طلای یورو طلافروشی خرید سکه بهار سکه طرح ﺩﻻﺭ،ﺍﺣﺘﻤﺎﻝ ﭘﻴﺶﺑﻴﻨﻲ ﺗﮑﻨﻴﮑﺎﻝ، ﺗﺤﻠﻴﻞ هرگرم سایت گرمی سهام پارسیان کیلوگرم خلیج الماس طلافروشان سکه‌ نیم‌سکه امامی اروپایی بازارسکه طلاوجواهر تقاضای فرانسه رسانی شرکت ذخایر طلایی اعتباری تحلیلی بانکی پیش‌بینی وسکه جواهر بهارآزادی سکه هفته معاملات پیشبینی بلومبرگ پایگاه صرافی‌ها دلاری طلا، طلا99909 اخبار دلالان ژاپن ارزی گران بدهی بهمنی عیار ارز، صندوق 99909 فارس سپرده دولتی نوسان کنترل خبرنگار شاخص اعتبار اتحادیه نوسانات بودجه تومان، تومانی کالا ریال کارشناسان شورای شنبه منابع خبرگزاری معامله کشور تحویل مرکزی بهار سازمان تقاضا دریافت نقدینگی بالا بحران برنامه همراه صادرات آینده تهران تورم تمام میلیارد آزاد میلیون طلای رئیس روند مجلس یورو بانک اروپا جدید تولید بورس نسبت عنوان آمریکا ارزش سرمایه اونس بهای اقتصاد ارزی جهانی دولت قیمت درصد اعلام گزارش فروش ایران اقتصادی کاهش مرکزی تومان بانک دلار قیمت بازار

تاریخ ارسال: 1391/08/15 ساعت 17:38 | نویسنده: پارسه | چاپ مطلب 0 نظر
( تعداد کل: 19 )
   1      2   >>
صفحات