X
تبلیغات
زولا

مرکز آموزش و خدمات مهندسی کامپیوتر پارسه Computer Center

آموزشی و اطاع رسانی

جدید ترین نقشه شهر قدس با کیفیت بالا

  جدید ترین نقشه شهر قدس با کیفست بالا


تاریخ ارسال: 1390/09/30 ساعت 16:31 | نویسنده: پارسه | چاپ مطلب 0 نظر

اختفا در اینترنت ممکن است؟+راه‌های ناکام پنهان شدن در فضای مجازی

اختفا در اینترنت ممکن است؟+راه‌های ناکام پنهان شدن در فضای مجازی
ارسال به دوست نسخه چاپی
عده ای با استفاده از نرم افزارهای موجود در فضای مجازی مانند VPNو نیز با تغییراتی درHttpsو یا با داشتن IP های داینامیکی به تصور، در اینترنت اقدام به اختفاء می‌‎نمایند.


به گزارش خبرنگار برنا،بسیاری از کاربران اینترنتی بر این باورند که توانایی مخفی ماندن از طریق نرم افزارها و برخی روشهای موجوددر فضای مجازی را دارند.

در این زمینه مسعود سجودی کارشناس معاونت تشخیص و پیشگیری پلیس فتا گفت: عده‌ای با استفاده از نرم افزارهای موجود در فضای مجازی مانند VPNو نیز با تغییراتی درHttpsو یا با داشتن IP های داینامیکی به تصور، در اینترنت اقدام به اختفا می‌‎نمایند و همانطور که خیلی از متخصصان در این حوزه به این علم واقف هستند چنین امری یک تصور باطل است.

وی خاطر نشان کرد: حضور در فضای مجازی بصورت کاملا پنهانی همیشه میسر نبوده و بسیاری از کاربران به دلیل عدم شناخت با پرداخت هزینه‌های زیادی در این زمینه صرفاً کمک به کسب درآمد عده ای سودجو می‌نمایند که متاسفانه این امر به صورت متوالی صورت می پذیرد.

این کارشناس در ادامه بیان داشت: امروزه یکی از دلایل اصلی افشا اطلاعات اشخاص در فضای مجازی مک آدرس مربوط به سیستم های سخت افزاری آنان و همچنین تصور اشتباه آنان در مخفی کردن هویت اصلی خود در فضای مجازی است.

سجودی در پایان اشاره نمود کاربران گرامی باید دقت لازم را به منظور حفظ و نگهداری از اطلاعات حساس و کلیدی خود داشته و به تکنیک هایی که به آن اشاره شد اکتفاء نکنند و مواردی را که سبب احساس ناامنی برای آنان در این فضا می شود را سریعا پلیس فتا ناجا اطلاع دهند.
تاریخ ارسال: 1390/09/29 ساعت 10:59 | نویسنده: پارسه | چاپ مطلب 0 نظر

پیوند دو مجری بی بی سی و صدای آمریکا در پارتی شبانه + تصویرمنبع:جهان نیوز

تاریخ ارسال: 1390/09/29 ساعت 10:40 | نویسنده: پارسه | چاپ مطلب 0 نظر

خاطرات دختر ترشیده

خاطرات دختر ترشیده
 

دختری با مادرش در رختخواب

درددل می کرد با چشمی پر آب

گفت:مادر حالم اصلا خوب نیست

زندگی از بهر من مطلوب نیست

گو چه خاکی را بریزم بر سرم؟

روی دستت باد کردم مادرم!

سن من از بیست وشش افزون شد

دل میان سینه غرق خون شد

هیچ کس مجنون این لیلا نشد

شوهری از بهر من پیدا نشد

غم میان سینه شد انباشته

بوی ترشی خانه را برداشته!


مادرش چون حرف دختش را شنفت

خنده بر لب آمدش آهسته گفت:

دخترم بخت تو هم وا می شود

غنچه ی عشقت شکوفا می شود

غصه ها را از وجودت دور کن

این همه شوهر یکی را تور کن!

گفت دختر مادر محبوب من!

ای رفیق مهربان و خوب من!

گفته ام با دوستانم بارها

من بدم می آید از این کارها

در خیابان یا میان کوچه ها

سر به زیر و با وقارم هر کجا

کی نگاهی می کنم بر یک پسر

مغز یابو خورده ام یا مغز خر!؟

غیر از آن روزی که گشتم همسفر

با سعیدویاسر وایضا صفر

با سه تاشان رفته بودم سینما

بگذریم از مابقی ماجرا!

یک سری هم صحبت صادق شدم

او خرم کرد آخرش عاشق شدم

یک دو ماهی یار من بود و پرید

قلب من از عشق او خیری ندید

مصطفای حاج علی اصغر شله

یک زمانی عاشق من شد،بله

بعد جعفر یار من عباس بود

البته وسواسی وحساس بود

بعد ازآن وسواسی پر ادعا

شد رفیقم خان داداش المیرا

بعد او هم عاشق مانی شدم

بعد مانی عاشق هانی شدم

بعدهانی عاشق نادر شدم

بعد نادر عاشق ناصر شدم

مادرش آمد میان حرف او

گفت: ساکت شو دگر ای فتنه جو!

گرچه من هم در زمان دختری

روز و شب بودم به فکر شوهری

لیک جز آن که تو را باشد پدر

دل نمی دادم به هرکس اینقدر

خاک عالم بر سرت ،خیلی بدی

واقعا که پوز مادر را زدی

تاریخ ارسال: 1390/09/28 ساعت 18:28 | نویسنده: پارسه | چاپ مطلب 0 نظر

بیشترین جستجوهای گوگل در سال 2011

بیشترین جستجوهای گوگل در سال 2011

مهر: موتور گوگل فهرست بیشترین جستجوهایی که در سطح جهانی در سال 2011 بر روی این جستجوگر انجام شد را منتشر کرد.

Zeitgeist طبقه بندی سالانه ای است که گروه مانتین ویوو به منظور اطلاع رسانی در خصوص اینکه چه واژگانی بیشترین جستجو را بر روی گوگل داشته اند، منتشر می کند.

امسال نیز Zeitgeist 2011، فهرستی از بیشترین واژگان و اصلاحات جستجو شده بر روی این موتور را ارائه کرده است.

Google+ در این طبقه بندی توانست رتبه دوم را کسب کند. رتبه چهارم بیشترین واژه جستجو شده متعلق به "کیسی آنتونی" است که به اتهام قتل فرزند خود دستگیر و بعد تبرئه شد.

"آی- فن 5" که انتظار می رفت در اولین حضور "تیم کوک" و یکروز قبل از درگذشت "استیو جابز" معرفی شود اما هرگز رونمایی نشد، رتبه ششم این طبقه بندی را به خود اختصاص داده است.

رتبه هشتم بیشترین جستجوهای گوگل در سال 2011 متعلق به واژه TEPCO (شرکت مالک نیروگاه هسته ای فوکوشیما) است.

براساس گزارش "پی. سی مگزین"، این لیست با اسم "استیو جابز"، رئیس اپل که 5 اکتبر گذشته درگذشت و همچنین "آی- پد 2" که به شرکت کوپرتینو اجازه داده است در راس بازار تبلتها قرار گیرد به ترتیب رتبه های 9 و 10 طبقه بندی 10 واژه پرجستجو بر روی گوگل را از آن خود کرده اند.

تاریخ ارسال: 1390/09/27 ساعت 19:10 | نویسنده: پارسه | چاپ مطلب 0 نظر

ارسال SMS بدون افتادن شماره برای فرد مورد نظر

ارسال SMS بدون افتادن شماره برای فرد مورد نظر


قصد داریم تا اینبار یک ترفند فوق العاده را برای شما معرفی کنیم. مطمئنأ برای شما نیز پیش آمده که دوست داشته باشید گاهی ناشناس بمانید. این ترفند روشی را به شما معرفی میکند که میتوانید پیام کوتاه متنی SMS ارسال کنید به شکلی که شماره شما برای فرد مورد نظر نمایش پیدا نکند و کاملأ مخفی میمانید. این ترفند خصوصیاتی دارد که باید گوشی فرستنده و دریافت کننده آن را دارا باشد. پیشنهاد میکنیم این ترفند را حدأقل یکبار تست کنید تا نتیجه را ببینید.

ابتدا به این نکات دقت کنید:
این ترفند تنها روی گوشی هایی قابل اجراست که قابلیتی به نام Email gateway را دارا باشند. گوشی هایی که این قابلیت رو دارند اکثرأ سونی اریکسون هستند همانند W800 , W810 , W550 ,K750 , K700 , S700 و ... .
برای استفاده از این ترفند باید هر دو گوشی فرستنده و دریافت کننده قابلیت Email gateway را دارا باشند. پس پیش از هرکاری این موضوع رو یقین پیدا کنید.

اکنون همانند دستورالعمل زیر مراحل را طی کنید ، تنها ممکن است بسته به تنوع گوشی شما مقداری تغییرات وجود داشته باشد:
ابتدا از منوی اصلی وارد قسمت Messaging شوید. سپس به قسمت Settings رفته و به بخش Text Messaging وارد شوید. در قسمت بعد به Email gateway رفته و شماره فردی که میخواهید SMS را برایش ارسال کنید را وارد کرده و Add کنیم.
حالا به عقب بازگردید ، پس از وارد شده مجدد به بخش Messaging ، قسمت Write New را انتخاب کنید. Text Message را انتخاب کنید ، متن مورد نظر را تایپ نمایید و Continue را انتخاب کنید. اکنون گزینه اول یعنی Enter Email Address را انتخاب کرده و ایمیل info@jamnews.ir را وارد نمایید. در پایان پیام را ارسال کنید.

اکنون فرد مورد نظر به هنگام دریافت پیام به جای شماره شما آدرس ایمیلی که وارد کردید را مشاهده خواهد کرد.
تاریخ ارسال: 1390/09/27 ساعت 19:03 | نویسنده: پارسه | چاپ مطلب 0 نظر

یک گزارش تکان‌دهنده: مخابرات تلفن و آدرس شما را می‌فروشد+جدول ‌ق

یک گزارش تکان‌دهنده: مخابرات تلفن و آدرس شما را می‌فروشد+جدول ‌قیمت

24آنلاین

با وجودی که بسیاری از هموطنان از دریافت اس‌ام‌اس‌های تبلیغاتی مختلف گلایه دارند، شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات(!؟) تبلیغاتی اذعان دارند که شماره موبایل مردم همراه با آدرس آنها را از مخابرات (همراه اول و ایرانسل) با مبالغ بالا خریداری می‌کنند و مخابرات به راحتی تلفن همراه مردم را بدون اطلاع آنها، در اختیار این شبکه‌ها قرار می‌دهد تا آنها نیز به شرکت‌های تبلیغاتی ارسال پیامک بفروشند!
آفتاب: نکته قابل تامل در این تجارت بی‌سروصدا و کاملاً غیراخلاقی که بدون اجازه از مالکان شماره تلفن‌های همراه، صورت می‌گیرد و از لحاظ حقوقی قابلیت شکایت و پیگرد قانونی دارد، این است که مدیران و مسئولان کشور نیز از این ماجرا استثنا نیستند.

با وجودی که بسیاری از هموطنان از دریافت اس‌ام‌اس‌های تبلیغاتی مختلف گلایه دارند، شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات(!؟) تبلیغاتی اذعان دارند که شماره موبایل مردم همراه با آدرس آنها را از مخابرات (همراه اول و ایرانسل) با مبالغ بالا خریداری می‌کنند و مخابرات به راحتی تلفن همراه مردم را بدون اطلاع آنها، در اختیار این شبکه‌ها قرار می‌دهد تا آنها نیز به شرکت‌های تبلیغاتی ارسال پیامک بفروشند!

بنابراین گزارش، برای نمونه ایرانسل حتی شماره تلفن‌های همراه را با تفکیک‌جنسیتی در اختیار این شرکت‌ها قرار می‌دهد و یا همراه اول بانک اطلاعات خود را بر اساس کد پستی تقدیم این شرکت‌ها می‌کند تا آنها تنها با تایپ کردن کد پستی محل سکونت شما، انبوهی از شماره تلفن‌های آن منطقه پستی را دریافت کنند تا تبلیغات محلی با هدف‌گذاری دقیق انجام شود.

نکته قابل تامل در این تجارت بی‌سروصدا و کاملاً غیراخلاقی که بدون اجازه از مالکان شماره تلفن‌های همراه، صورت می‌گیرد و از لحاظ حقوقی قابلیت شکایت و پیگرد قانونی دارد، این است که مدیران و مسئولان کشور نیز از این ماجرا استثنا نیستند و مخابرات که جزء سودآورترین نهادهای کشور و در عین حال کم‌هزینه‌ترین نهادهای کشور محسوب می‌شود برای دریافت سود بیشتر، حتی شماره مسئولان کشور را هم به شرکت‌های تبلیغاتی می‌فروشد!

قیمت‌های دریافتی اپراتورهای تلفن همراه نیز در این تجارت غیراخلاقی، قابل توجه است؛ به طوری که دریافت لیست‌های ملی و عمده، بالغ بر ۱۵٬۰۰۰٬۰۰۰ و دریافت لیست‌های تخصصی و یا طبقه‌بندی شده، از ۳ تا ۷٬۰۰۰٬۰۰۰ تومان در نوسان است.

شرکت‌های تبلیغاتی نیز با استفاده از نرمافزارهای ساده طبقه‌بندی اطلاعات با استفاده از این «دیتابیس»های دریافتی ارائه خدمات را به مشتریان خود تنظیم می‌کنند و اس‌ام‌اس‌های تبلیغاتی را با استفاده از اطلاعاتی چون «جنسیت، تحصیلات، شغل، منطقه مسکونی، سطح مدیریت و...» دسته بندی و برای مشتریان خود تنظیم م‌یکنند.

همچنین در گزارش خبرنگار بیستو سی از نمایشگاه الکامپ تهران، برخی ارائه‌دهنده‌های این خدمات به وضوح از مبادله هرگونه شماره تلفن و آدرس مردم با شرکت‌های مختلف و با پرداخت هزینه‌های بالا به مخابرات برای دریافت شماره‌های جدید سخن می‌گفتند و خبری از بی‌اطلاع بودن مردم و یا غیرقانونی بودن این ورود به حریم خصوصی دارندگان شماره تلفن همراه نبود!

مشخص نیست آیا هیچ مدیری در کشور توانایی پاسخ‌گویی به این تجارت غیراسلامی و غیراخلاقی را دارد یا خیر؟

لیست درخواستی هزینه دریافتی هزینه به روزرسانی سالیانه
مدیران کل ۴ تا ۶ میلیون تومان ۱ تا ۳ میلیون تومان

نظام مهندسی
یا نظام پزشکی ۳ تا ۵ میلیون میلیون تومان یک میلیون تومان

بانک کشوری ۱۴ تا ۱۶ میلیون تومان ۴ تا ۶ میلیون تومان
تاریخ ارسال: 1390/09/27 ساعت 17:37 | نویسنده: پارسه | چاپ مطلب 0 نظر

چرا مخابرات اسرار مشترکین را فروخت؟!

چرا مخابرات اسرار مشترکین را فروخت؟!
ترک همدانی، مصطفی - همیشه برایم سوال بود که چرا پیامکهایی هدفمند و همگون با شغل و نشانی ام برایم ارسال می شود.

اگر در این چند روزه به بررسی اخبار در حوزه مخابرات پرداخته باشید ، خواهید دید که اخبار فروش شخصی ترین اطلاعات مشترکین مخابرات در صدر اخبارست.
این فروش اطلاعات شامل نشانی و نام و شماره و کدپستی و شغل وشاید چیزهای دیگر! مشترکین است.
اما آیا این کار مخابرات مجاز و قانونی بوده است؟
کدامیک از مشترکان تلفن به مخابرات چنین حقی را در بدو ثبت نام واگذار کرده اند؟
مگر نه اینست که مخابرات حتی برای قراردادن شماره تلفن و نام مشترک در سامانه 118 از وی کسب تکلیف می کند؟
آیا دولت در زمان واگذاری مخابرات به بخش خصوصی تضمینی برای حفظ اسرار و اطلاعات مشترکان نستانده است؟
اصولا درآمد زایی حاصل از فروش اسرار شخصی مردم دارای چه جنبه یا جنبه های حقوقی یا جزایی است؟
حقیقت اینست که در قوانین کشور به این امر پرداخته شده و مجازات آن نیز روشن است بطوریکه درماده 648 قانون مجازات می خوانیم :
"اطبا و جراحان و ماماها و داروفروشان و کلیه‌ی کسانی که به مناسبت شغل یا حرفه‌ی خود محرم اسرار می‌شوند هر گاه در غیر از موارد قانونی، اسرار مردم را افشا کنند به سه ماه و یک روز تا یک ‌سال حبس و یا به یک میلیون و پانصد هزار تا شش میلیون ریال ‌جزای نقدی محکوم می‌شوند".
همچنین با توجه به این امر که این اطلاعات در زمان دولتی بودن مخابرات درآن اداره موجود بوده ، مجازات فروش وانتشار این اطلاعات منطبق برقانون مجازات انتشار و افشای اسناد محرمانه و سری دولتی نیز می شود زیرا وفق ماده یک این قانون :
" اسناد دولتی عبارتند از هر نوع نوشته یا اطلاعات ثبت یا ضبط شده مربوط به وظایف و فعالیتهای وزارتخانه‌ها و مؤسسات دولتی و‌وابسته به به دولت و شرکتهای دولتی از قبیل مراسلات - دفاتر - پرونده - عکس‌ها - نقشه‌ها - کلیشه‌ها - نمودارها - فیلم‌ها - میکرو فیلم‌ها و‌نوارهای ضبط صوت که در مراجع مذکور تهیه و یا به آن رسیده باشد".
بنابراین بنظر می رسد در صورت شکایت ، مدیران مخابرات باید پاسخگوی این تخلف باشند که با چه مجوزی نسبت به انتشار گسترده و فروش اطلاعات شخصی مشترکانشان را نموده اند.
تاریخ ارسال: 1390/09/27 ساعت 17:27 | نویسنده: پارسه | چاپ مطلب 0 نظر

عکس/ شوخی مسی به سبک کاراته بازی!

عکس/ شوخی مسی به سبک کاراته بازی!

شوخی مسی با هم تیمی اش، به سبک کاراته بازها همه حاضران در تمرین بارسا را سورپرایز کرد.

تاریخ ارسال: 1390/09/23 ساعت 18:07 | نویسنده: پارسه | چاپ مطلب 0 نظر

کاریکاتور/ میشه هواپیما مو پس بدید؟


تاریخ ارسال: 1390/09/23 ساعت 18:06 | نویسنده: پارسه | چاپ مطلب 0 نظر
( تعداد کل: 60 )
   1      2     3     4     5     6   >>
صفحات