مرکز آموزش و خدمات مهندسی کامپیوتر پارسه Computer Center

آموزشی و اطاع رسانی

حمله وزیر ارتباطات به گوگل در نماز جمعه

حمله وزیر ارتباطات به گوگل در نماز جمعه
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه حدود ۱۴۰ هزار کیلومتر فیبر نوری در کشور ایجاد شده است، گفت: با توجه به جمعیت ۷۶ میلیون نفری، ۱۱۳ میلیون و ۶۶ هزار و ۴۴۴ سیم‌کارت تاکنون واگذار شده که از این میزان ۵۵ میلیون سیم‌کارت فعال است.
محمد‌حسن نامی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پیش از ظهر امروز در خطبه‌های پیش از نماز‌جمعه تهران به ایراد سخنرانی پرداخت.

وی با اشاره به اینکه سازمان ملل بیست و هفتم اردیبهشت‌ماه را با عنوان روز ارتباطات و ایمنی جاده‌ها نامیده است، اظهار داشت: باید در جهان اینترنت پاک داشته باشیم.

وی در ادامه گفت: یکی از پیشنهاداتی که به سازمان ارتباطات جهانی داشتیم این بود که چرا باید اینترنت در آمریکا هدایت شود.

نامی افزود: امروزه تمام ابعاد فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و نظامی تحت تأثیر ارتباطات و فناوری‌های نوین اطلاعاتی قرار دارد، همچنین ارتباطات با عنوان پیشگام سایر صنایع شناخته شده است.

وی گفت: بنابر اعلام سازمان بهره‌وری رشد ارتباطات موجب شده تا شرکت‌های داخلی 36 درصد افزایش بهره‌وری داشته باشند.

نامی خاطر نشان کرد: در بحث ارتباطات از پتانسیل‌های علمی بالایی نیز برخورداریم؛ برهمین اساس از 151 نفر از دانشجویان برتر کنکور بیش از 84 درصد آنها در رشته‌های برق و کامپیوتر ثبت‌نام کرده‌اند.

وی ابراز امیدواری کرد: باید با هدایت و پشتیبانی از حوزه‌های علمی تلاش کنیم تا سهم قابل توجهی را از اقتصاد از آن خود کند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: امروزه دنیای مجازی به سرعت در حال نزدیک شدن به دنیای واقعی است و اگر کسی بتواند اشرافیت خود را در گفتمان بین‌المللی افزایش دهد می‌تواند اعمال قدرت کند.

وی با اشاره به پیشرفت سایت‌های بیگانه از جمله گوگل گفت: گوگل هر روزه سیستم جدیدی را اضافه می‌کند که محتوای این سایت‌ها اگر چه جنبه خدماتی دارد اما بیشتر ربایش اطلاعاتی می‌کنند، عملا سازمان‌های اطلاعاتی غرب این سایت‌ها را پشتیبانی و از آنها بهره اطلاعاتی می‌کند.

وی با اشاره به اینکه در حوزه تحقیقات با دانشگاه‌ها و پژوهش‌گاه‌ها قراردادهایی را منعقد کردیم گفت: این پژوهشگاه‌ها باید کار تحقیقاتی کنند؛ مبلغ قرارداد این وزارتخانه با پژوهشگاه‌های تحقیقاتی چیزی حدود 6.6 میلیارد تومان است.

* توسعه شبکه ملی اطلاعات و اتصال 170 هزار نقطه به این شبکه

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه بیانات خود در پیش از خطبه‌های نماز جمعه تصریح کرد: طبق ماده 46 برنامه پنجم توسعه کشور باید تمامی شبکه‌ها از جمله بانکداری الکترونیک، تجارت الکترونیک، سلامت، مالیات، اسناد و املاک، دستگاه‌های قضایی و حقوقی، نفت، دولت الکترونیک و کارت هوشمند ملی متصل شوند.

وی با با بیان اینکه در صورت تحقق دولت الکترونیک به جای دولت محوری، مردم‌محوری را شاهد خواهیم بود گفت: در تلاشیم تا شبکه ملی اطلاعات به صورت گسترده‌تری دنبال شود.

وی با اشاره به اقدامات این وزارتخانه در زمینه فیبر نوری گفت: در زمینه شبکه فیبر نوری 84 هزار کیلومتراز این شبکه ایجاد شده که این رقم به غیر از شبکه‌های توسعه‌ای در توانیر و شرکت نفت است بنابر این در کل چیزی حدود 140 هزار کیلومتر فیبر نوری در کشور وجود دارد.

* فعالیت 55 میلیون سیم‌کارت تلفن همراه

نامی با اشاره به افزایش رقم فعالیت سیم‌کارت‌های تلفن همراه در کشور گفت: با توجه به اینکه 76 میلیون نفر در کشور جمعیت داریم، 113 میلیون و 66 هزار و 444 سیم‌کارت تلفن همراه واگذار شده که از این میزان 55 میلیون سیم‌کارت فعال است.

نامی با اشاره به هم‌کد‌سازی خطوط تلفن ثابت گفت: هم‌کد‌سازی یکی دیگر از اقدامات این وزارتخانه است که به عنوان مثال در استان آذربایجان شرقی بیش از 60 درصد شهرستان‌های آن هم‌کد‌سازی شده است.

* اقدامات کلیدی وزارت ارتباطات در دولت‌های نهم و دهم

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در تشریح اقدامات این وزارتخانه طی دولت‌های نهم و دهم تصریح کرد: در راستای اصل 44 قانون اساسی مهمترین اقدامات این وزارتخانه خصوصی‌سازی و واگذاری شرکت‌های مخابراتی و اپراتور‌ها بود، واگذاری 31 شرکت تابعه وزارت ارتباطات در دولت‌های نهم و دهم از جمله این اقدامات است.

وی با اشاره به دیگر فعالیت‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ارائه پروانه فعالیت به یک هزار و 855 شرکت، ارائه پروانه اپراتور اول پستی، ایجاد 12 هزار واحد دفاتر ICT روستایی؛ (ثبت‌نام شوراها از این سیستم انجام شد)، کسب 8 کرسی بین‌المللی مخابرات برای افزایش ضریب ارتباطی از این اقدامات است.

وی ادامه داد: اجرای پروژه‌های فیبر نوری بندر‌عباس، مشارکت در کنسرسیوم اوپک، مشارکت در کنسرسیوم با شرکت‌های بین‌المللی، حمایت از تولیدات بومی از جمله Tokan‌ امنیتی، حمایت از محصولات آزمایشگاه‌های ارتباطی، مقابله مؤثر با حملات ویروسی از جمله ویروس استاکس‌نت و دفاع سایبری مؤثر از دیگر اقدامات این وزارتخانه طی دولت‌های نهم و دهم بود.

وی با اشاره به ایجاد شبکه ملی ارتباطات با هدف دسترسی دستگاه‌های دولتی به دیگر اقدامات این وزارتخانه اشاره و عنوان کرد: توسعه شبکه گمرکی، بازرگانی، انتقال میزبانی سایت‌های دولتی به داخل کشور، اتصال 37 هزار مدرسه با سرعت 2 مگابیت به شبکه ملی، ایجاد زیرساخت‌های نرم‌افزاری متناسب با سیستم‌های دولتی، افزایش اینترنت پرسرعت ADSL و GPRS، افزایش ظرفیت شبکه IP داخلی، افزایش سطح پوشش تلفن همراه در داخل کشور و توسعه تلفن خانگی در مناطق روستایی از اقدامات مهم این وزارتخانه است.

* فعالیت‌های پست و پست‌بانک در دولت‌های نهم و دهم

نامی با اشاره به فعالیت‌های پست و پست‌بانکی در دولت‌های نهم و دهم خاطرنشان کرد: کاهش مدت زمان سیر مرسولات پست و پیگیری آن به صورت آنلاین، راه‌اندازی سرویس‌های پست ویژه و پست مستقیم، راه‌اندازی خرید اینترنتی از طریق پست، توزیع 2.5 میلیون سهام، پرداخت حقوق مستمری‌بگیران از طریق پست‌بانک، پرداخت تسهیلات در قالب عقود اسلامی و ارائه اعتبارات لازم از جمله این اقدامات است.

وی با اشاره به اینکه از سوی مجمع اسکان بشر سازمان ملل لوح سپاس در جهت خدمت‌رسانی به مناطق دور‌افتاده دریافت کرده‌ایم گفت: راه‌اندازی سامانه پخش کیفیت اینترنت از جمله فعالیت‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعلام این خبر که به دنبال ایجاد سامانه جست‌وجو‌گر ملی هستیم، گفت: این اقدام در راستای مقابله با غرب و ارزش‌های مادی آن و نشان دادن معیارها و ارزش‌های اسلامی در فضای مجازی است.


منبع : پارسینه

تاریخ ارسال: 1392/02/28 ساعت 16:26 | نویسنده: پارسه | چاپ مطلب 0 نظر

تهران برای چندمین ماه متوالی در صدر آلوده‌های اینترنتی قرار گرفت

تهران برای چندمین ماه متوالی در صدر آلوده‌های اینترنتی قرار گرفت. 


به گزارش خبرنگار ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، براساس بررسی‌های صورت گرفته استان تهران در فروردین ماه سال 92 دارای 28 آدرس ارسال کننده بدافزار بوده و برهمین اساس به عنوان آلوده‌ترین استان اینترنتی کشور شناخته شده است.


همچنین طی این مدت استانی که از آن به عنوان ناشناس یاد شده با داشتن هفت آدرس ارسال کننده بدافزار در رتبه دوم جدول آلودگی‌های اینترنتی قرار گرفته و پس از آن گیلان با داشتن پنج آدرس رتبه سوم جدول آلوده‌های اینترنتی را از آن خود کرده است.


قزوین و استان مرکزی نیز هر یک چهار آدرس آلوده داشته‌اند و پس از آن‌ها خوزستان با دشاتن سه آدرس آلوده سومین استان پاک و پنجمین استان آلوده کشور به شمار می‌رود.


همچنین بنا بر اعلام مرکز ماهر، استان‌های گلستان، کهگیلویه و بویراحمد، کرمانشاه، خراسان رضوی، چهار محال بختیاری، اصفهان و آذربایجان غربی استان‌هایی هستند که با داشتن یک آدرس آلوده، پاک‌ترین استان‌های اینترنتی کشور محسوب می‌شوند.


فروردین ماه امسال مازندران، زنجان، ایلام و آذربایجان شرقی نیز به عنوان دومین استان‌های پاک کشور شناخته شده‌اند.


فروردین سال 90، استان مازندران با 599، تهران با 233 و بوشهر با 204 آدرس آلوده به ترتیب آلوده‌ترین استان‌های اینترنتی کشور بوده‌اند که هر یک با اختلافی بسیار فاحش از نظر تعداد سایت‌های آلوده امسال به نوعی دیگر در جدول آلودگی‌ها قرار گرفته‌اند.

تاریخ ارسال: 1392/02/25 ساعت 18:52 | نویسنده: پارسه | چاپ مطلب 0 نظر

هاشمی رفسنجانی برای انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کرد


تاریخ ارسال: 1392/02/21 ساعت 20:01 | نویسنده: پارسه | چاپ مطلب 0 نظر

از راه دور کامپیوتر دوستتان را کنترل و یا حتی تعمیر کنید

 
از راه دور کامپیوتر دوستتان را کنترل و یا حتی تعمیر کنید 
۰۰:۰۵
TeamViewer v8.0.18051 نرم افزاری کاربردی است که می توانید با آن از راه دور به رایانه خود متصل شوید.

نرم افزار TeamViewer ابزاری قدرتمند در زمینه کنترل از راه دور انواع کامپیوتر ها می باشد. این نرم افزار دارای مدیریت بانک اطلاعاتی است که می تواند جزئیات را در یک بانک اطلاعاتی بر روی شبکه با دیگران به اشتراک بگذارد. همچنین شامل ورود به سیستم پیچیده و گزارش عملکرد خود برای اتصال به شبکه می باشد.
این نرم افزار راه حلی مناسب برای به اشتراک گذاری دسکتاپ است. شما می توانید با کنترل از راه دور دسکتاپ دوستانتان به آنها به صورت آنلاین کمک نمایید یا شما می توانید صفحه نمایش خود را برای دیگران به نمایش گذارید.قابلیت های کلیدی نرم افزار TeamViewer:

- قابلیت کنترل از راه دور سیستم

- قابلیت مدیریت بانک اطلاعاتی

- نمایش دسکتاپ خود برای دیگران

- کنترل میزکار دیگران

- اتصال سریع و بدون وقفه به کامپیوتر مقصد

- عدم قطعی در ارتباط

- استفاده بسیار کم از پهنای باند اینترنت و امکان استفاده باDial-up

- سهولت در استفاده حتی برای کاربران مبتدی

- رابط کاربر گرافیکی و بسیار ساده

- پشتیبانی از انواع نسخه های مختلف ویندوز

- و ...تاریخ ارسال: 1392/02/21 ساعت 10:51 | نویسنده: پارسه | چاپ مطلب 0 نظر

وزیر ارتباطات:درباره اختلالات اینترنت از زیرساخت بپرسید

وزیر ارتباطات:هم‌کدسازی شهرها و روستاها/درباره اختلالات اینترنت از زیرساخت بپرسید/درآمد ۹۸ میلیارد ریالی مخابرات/تعرفه وایمکس ثابت ماند
ارتباطات - مروری بر اخبار فناوری اطلاعات ایران در شامگاه یکشنبه 15 اردیبهشت ماه 1392

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از اجرای طرح هم کدسازی شهرها و روستاهای کشور خبر داد. محمدحسین نامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اظهار کرد: با اجرای طرح هم کدسازی شماره تلفن‌های مشترکین ثابت در سراسر کشور هزینه آبونمان افزایش نخواهد یافت و هزینه مکالمات پیش شماره به یک سوم کاهش می‌یابد و مشترکین تلفن ثابت شهرهای استان برای تماس با مشترکن تلفن مراکز استان نیازی به گرفتن کد ندارند همچنین مشترکان شهرها باید برای تماس از پیش شماره استان استفاده کنند. نامی به برنامه‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در سال 92 اشاره کرد و گفت: توسعه همه جانبه وزارت از اولویتهای ماست، وزارت ارتباطات و فناری اطلاعات یک وزارتخانه استراتژیک و یک وزارتی است که در سطوح ملی، منطقه‌ای، جهانی بر روی کلیه صنایع تاثیر مثبت و مستقیم دارد و از جهت دیگر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در لحظه لحظه زندگی مردم حضور دارد و مردم این حضور را کاملا احساس می‌کنند. وی افزود: مهمترین برنامه ما برای توسعه وزارت ارتباطات و فناروی اطلاعات این است چند سازمان از جمله سازمان اقتصاد دیجیتال، سازمان فناوری‌های نوین در زمینه ICT و همچنین سازمانی برای هدایت و راهبری سایتی شبیه به نقشه گوگل را به آن اضافه کنیم و در نظر داریم این چند سازمان را توسعه دهیم. وی با اشاره به اینکه برنامه توسعه شبکه فیبرنوری در استان‌ها باید سریعا پیگیری شود، گفت: توسعه شبکه ملی اطلاعات که از موضوعات مورد توجه مقام معظم رهبری است در دستور کار ما قرار دارد که باید به سرعت اجرایی شود. نامی اضافه کرد: همچنین در تلاشیم که دولت الکترونیک در پایان برنامه پنجم توسعه تکمیل شود، با توجه به اینکه دولت الکترونیک یک هزار و 600 نوع خدمات را به خانوار، مشاغل مختلف، دولت و مراکز آموزشی ارائه می‌دهد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و ما باید به سرعت تکمیل شود.وی با اشاره به اینکه در زمینه توسعه پهنای باند در سه ماهه گذشته اقدامات موثری صورت گرفته است گفت: طی چند روز آینده شاهد افتتاح یکی از این خطوط به نام ایپک خواهیم بود که هم سبب ورود ارز به کشورمان می‌شود و هم می‌توانیم حداقل 110 گیگ پهنای باند را در کشور افزایش دهیم. نامی گفت: هم کدسازی به این صورت است که در محدوده جغرافیایی یک استان دارای کد مشترک می‌شوند و فقط یک کد خواهد بود، هم کد سازی اگرچه برای مخابرات ایران هزینه‌های زیادی را تحمیل می‌کند اما موجبات آسایش مردم را فراهم می‌سازد. وی با اشاره به اینکه در حال حاضر این طرح در سه استان اجرایی شده است، گفت: پیش‌بینی می‌شود ظرف یک ماه و نیم دیگر در همه استانها اجرایی شود در مرحله دوم بعد از اینکه همه استان‌ها هم کد شدند تلاش خواهیم کرد که در کل کشور این کار را انجام بدهیم.سالانه صاحبان سهام شرکت مخابرات ایران صبح امروز برگزار شد و در قالب این مجمع مدیر عامل مخابرات ایران از رسیدن تعداد خط‌وط ثابت به حدود 27 میلیون و 500 هزار خبر داد. به گزارش خبرنگار ارتباطات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پوررنجبر در این مراسم به ارائه توضیحاتی درباره عملکرد شرکت مخابرات ایران پرداخت و اظهار کرد: این شرکت در زمینه سودآوری رتبه اول را در میان شرکت‌های برتر ایرانی به دست آورده و در زمینه ایجاد ارزش افزوده نیز حائز رتبه نخست شده است. وی با بیان این‌که شرکت مخابرات ایران رتبه چهارم اشتغالزایی را داشته اظهار کرد:‌ در سال 91 در زمینه ظرفیت دیتا و تلفن ثابت و سیار با ارتقاء مواجه بودیم و بدین ترتیب دایری تلفن ثابت ما به 27 میلیون و 478 هزار شماره رسید و در زمینه تلفن همراه شماره‌های ثبت شده خود را به 53 میلیون و 900 هزار شماره رساندیم. پوررنجبر در عین حال یادآور شد: طی این مدت ظرفیت سازی دیتا نیز به دو میلیون و 619 هزار پورت افزایش پیدا کرده است. مدیر عامل مخابرات ایران در ادامه صحبت‌های خود با اشاره به اهم فعالیت‌های این شرکت در سال 91 از افزایش سهام بازار ارتباطات سیار به 69 درصد، جذب حدود 9.9 میلیون مشترک جدید سیار، جذب حدود یک میلیون مشترک جدید ثابت، تحقق 103 درصدی برنامه فروش سیم کارت، بهبود کیفیت و افزایش ظرفیت شبکه سیار، نوسازی و مدرن سازی در ساختار شبکه سیار مبتنی بر فن‌آوری پهن باند و به روزرسانی شبکه توزیع و ایجاد شبکه توزیع الکترونیک در حوزه سیار را از جمله مواردی برشمرد که در این سال مورد توجه قرار گرفته‌اند. وی در ادامه صحبت‌های خود به مقایسه عملکرد مالی مخابرات تهران در سال‌های 90 و 91 پرداخت و عنوان کرد: در سال 90 مجموع درآمد این شرکت بالغ بر 82 میلیارد و 801 میلیون ریال بوده که این درآمد در سال 91 به 98 میلیارد و 970 میلیون ریال رسیده است. او در عین حال یادآور شد که هزینه‌های این شرکت از 58 میلیارد سال 90 به نزدیک به 72 میلیارد در سال 91 رسیده است. پوررنجبر در ادامه صحبت‌های خود به روند سرمایه‌گذاری شرکت مخابرات در سال‌های 88 تا 91 اشاره کرد و یادآور شد: در مجموع این سال‌ها این شرکت بالغ بر 47 میلیارد و 815 میلیون ریال سرمایه‌گذاری کرده است.
رییس هیات مدیره مخابرات ایران تاکید کرد: با اجرای طرح هم کدسازی در شهرستان‌های مختلف قطعا هزینه ارتباطی افراد کاهش خواهد یافت. مصطفی سیدهاشمی امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد:‌ تعرفه نهایی مکالمه تلفن ثابت با توجه به محصولات سبد مخابرات و رفتار مشترکان در‌آینده نزدیک اعلام خواهد شد. وی در پاسخ به این سوال که با توجه به تاکیدات وزیر ICT بر کاهش تعرفه‌های ارتباطی آیا این تصمیم با این تاکیدات مغایرت ندارد توضیح داد: با اجرای طرح هم کدسازی به شدت هزینه‌ها کاهش خواهد یافت. عضو هیات مدیره مخابرات ایران با بیان این‌که در حال حاضر این طرح در چند استان آغاز شده و قرار است نهایتا ظرف سه ماه تمام استان‌های کشور هم کد شوند، توضیح داد:‌ همین طرح می تواند از هزینه‌های ارتباطی بکاهد و در این زمینه خود شخص وزیر هم ارقامی را برای پوشش شبکه و همسان سازی کد اعلام کرده‌اند که این ارقام در فاز دوم اجرایی خواهند شد. رییس هیات مدیره مخابرات ایران همچنین در پاسخ به این سوال که آیا این افزایش نرخ به ضرر کاربران نخواهد بود، اظهار کرد: در نظر بگیرید که اگر اکنون دو شهر با یکدیگر 200 کیلومتر فاصله داشته باشند هزینه مکالمه آن‌ها با یکدیگر حدود 200 ریال خواهد بود اما پس از هم کدسازی این هزینه تا 50 ریال کاهش می‌یابد که همین موضوع درنهایت افزایش ترافیک به دنبال خواهد داشت. سیدهاشمی در بخش دیگری از صحبت‌های خود در پاسخ به سوالی مبنی بر اختلالات اینترنت مخابرات خاطرنشان کرد: سوالات مربوط به اینترنت را باید از شرکت ارتباطات زیرساخت پرسید چرا که ما واگذارکننده هستیم و پهنای باند و نحوه اجرا به این شرکت مربوط می شود. وی درباره سهم مخابرات از تالیا هم یادآور شد: در حال حاضر شرکت مخابرات ایران 57 درصد سود این شرکت را در اختیار دارد و با اجرای طرح GSM روستایی توسط تالیا، ظرف یک سال آینده یک میلیون مشترک به این شبکه افزوده خواهند شد. رییس هیات مدیره مخابرات ایران در ارتباط با هزینه‌هایی که یکسان سازی کدها برای کاربران به همراه دارد هم توضیح داد: طبق مصوبه سازمان تنظیم مقررات ارتباطات قرار بر آن است که مبلغی برای نگهداری و ایجاد شبکه از کاربران دریافت شود که اعلام این که این هزینه چقدر خواهد بود بر عهده سازمان تنظیم مقررات ارتباطات خواهد بود. وی در عین حال خاطرنشان کرد: هم کدسازی شهرها به هیچ عنوان به ضرر مشتری نخواهد بود و به شدت هزینه ها را کاهش خواهد داد. سیدهاشمی در ارتباط با هزینه ارتباط میان ایرانسل و تلفن ثابت هم یادآور شد: در ارتباط با هزینه‌هایی که باید بابت برقراری تماس از تلفن های ثابت به ایرانسل پرداخت شود، در زمان راه‌اندازی ایرانسل قراردادی میان دو اپراتور منعقد شده بود که در این قرارداد رقمی برای دو سال تعیین شد اما بعدها مذاکراتی صورت گرفت تا این رقم تغییر کند؛ سال گذشته نیز اقداماتی دراین زمینه داشتیم که با آنها موافقت نشد اما اکنون درحال مذاکره هستیم و احتمالا ظرف چند ماه آینده در این زمینه به توافقات جدیدی خواهیم رسید. سیدهاشمی در ارتباط با هزینه‌های مکالمات همراه اول هم اظهار کرد: مدتی است تعرفه 515 ریالی برای مکالمات موبایلی اعلام شده و اپراتورها مجاز هستند تا سقف 20 درصد این رقم را افزایش دهند که ما در حال حاضر افزایشی در این رقم نداشته‌ایم و با توجه به بازار رقابت درباره افزایش آن تصمیم خواهیم گرفت. وی یادآور شد که اجرای این تعرفه‌ها از خرداد ماه عملیاتی می‌شود. اما سیدهاشمی در پاسخ به سوال ایسنا مبنی بر این که بسیاری از کاربران همراه اول از بالا رفتن ناگهانی قبض‌های موبایلشان خبر می‌دهند خاطرنشان کرد که به هیچ عنوان افزایش تعرفه‌های همراه اول را قبول ندارد و این موضوع را تکذیب می کند. رییس هیات مدیره مخابرات ایران در پاسخ به سوالی که درباره اختلالات تلفن بین الملل در برخی مسیرها پرسیده شده بود هم توضیح داد: این نکته را باید از شرکت ارتباطات زیرساخت پرسید چرا که ارتباطات بین‌الملل بر عهده این شرکت قرار دارد و ما هم با این شرکت هماهنگ هستیم و حتی 90 درصد دریافتی‌های مکالمات بین الملل هم به شرکت زیرساخت تعلق می‌گیرد وتنها 10 درصد آن‌ها به شرکت مخابرات ایران میرسد. سیدهاشمی در بخش پایانی صحبت‌های خود در پاسخ به سوالی که درباره ارسال پیامک‌ها انبوه با نزدیک شدن زمان انتخابات مطرح شده بود گفت: در این زمینه منتظر نظریه وزارت کشور و هیات اجرایی هستیم و براساس دستورالعمل آن‌ها عمل خواهیم کرد.

در مجمع عمومی سالانه سهامداران شرکت مخابرات ایران سهم سود سهام این شرکت 425 ریال اعلام شد که سهامداران می‌توانند از روز شنبه برای دریافت آن مراجعه کنند. به گزارش خبرنگار ارتباطات خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، پنجمین مجمع عادی سالانه شرکت مخابرات ایران صبح امروز با پیشنهاد اختصاص سود 100 درصدی به سهامداران برگزار شد و در شرایطی که سود قابل برداشت هر سهم 436 ریال اعلام شده بود در نهایت قرار بر آن شد که 425 ریال از این سود توزیع شود.
کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات تعرفه وایمکس مصوب سال 89 را تا پایان سال 91 تمدید کرده بود و چون بر اساس اخبار به دست آمده این کمیسیون برنامه‌ای برای تغییر این تعرفه‌ها ندارد، عدم تصویب تعرفه جدید به معنی تداوم تعرفه‌های فعلی است. به گزارش فارس، تعرفه‌های وایمکس (اینترنت پر سرعت بی‌سیم) در خرداد ماه سال 89 تصویب شده است. سپس کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات تعرفه‌های وایمکس را تا پایان سال 91 تمدید کرد. این تصمیم در جلسه شماره 149 کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در تاریخ 2/7/91 مصوب شد. اکنون با پایان سال 91 تاریخ اعتبار این تعرفه‌ها نیز به پایان رسیده است. اما اخبار رسیده از کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات حاکی از آن است که این کمیسیون فعلاً برنامه‌ای برای تغییر تعرفه‌های وایمکس در دستور کار ندارد. بنابراین عدم تصویب تعرفه جدید، به معنی مجوز ادامه اجرای تعرفه‌های فعلی وایمکس است.

تاریخ ارسال: 1392/02/16 ساعت 17:07 | نویسنده: پارسه | چاپ مطلب 0 نظر

جمع‌آوری 300 عنوان کتاب از نمایشگاهرییس هیأت رسیدگی به تخلفات بیست‌وششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از جمع‌آوری 300 عنوان کتاب از بخش بین‌الملل نمایشگاه خبر داد.

به گزارش ایسنا، همایون امیرزاده با اعلام این خبر گفت‌: این 300 عنوان کتاب مغایر با ضوابط عرضه‌ی کتاب در نمایشگاه تشخیص داده شده است.

او در توضیحات بیش‌تر درباره‌ی علل جمع‌آوری این کتاب‌ها گفت:‌ عرضه‌ی کتاب در نمایشگاه ضوابطی دارد که باید از سوی ناشران رعایت شود؛ کتاب‌های جمع‌آوری‌شده از نظر محتوا مشکل داشتند.

امیرزاده درباره‌ی تعداد ناشرانی که این کتاب‌ها را عرضه کرده‌اند و یا نام آن‌ها، توضیحات بیش‌تری نداد.

رییس هیأت رسیدگی به تخلفات بیست‌وششمین نمایشگاه کتاب تهران درباره‌ی تخلفات ناشران بخش داخلی نیز گفت: تخلفات در این بخش خیلی کم بوده است. ما پیش از این هم اعلام کرده بودیم عرضه‌ی کتاب‌هایی که با موضوع طالع‌بینی هندی و چینی هستند، ممنوع است و اگر در نمایشگاه کتاب عرضه شوند، جمع‌آوری خواهند شد.

او افزود: تعدادی از این دست کتاب‌ها از نمایشگاه جمع‌آوری شده است.

تاریخ ارسال: 1392/02/16 ساعت 17:05 | نویسنده: پارسه | چاپ مطلب 0 نظر

اینترنت پرسرعت پیشکش، اختلالات اینترنت را حل کنید!


اینترنت پرسرعت پیشکش، اختلالات اینترنت را حل کنید!


درست در همان زمانی که کاربران از اختلال، کندی و قطع و وصل شدن دایم اینترنت در کشور گله‌مند بودند، علیرضا صیدی، رییس مرکز توسعه فناوری اطلاعات شرکت مخابرات ایران در اظهارنظری اعلام کرد: «توان بازار اینترنت پرسرعت کشور بسیار بالاست و به‌زودی طرح «هر خانوار ایرانی یک خط اینترنت پرسرعت» برای پاسخگویی به نیاز بازار اجرا می‌شود.»


روزنامه شرق نوشت: سرعت اینترنت در کشور بار دیگر دچار اختلال جدی شد، کندی سرعت در روزهای گذشته به حدی رسید که بسیاری از کاربران و آنها که کارشان ارتباط مستقیمی با سرعت اینترنت دارد را به مشکل انداخت.

در این میان برخی کند شدن سرعت اینترنت را بی‌ارتباط با نزدیک شدن به روزهای انتخابات و داغ شدن فضای سیاسی در عرصه سایبری نمی‌دانند، با این حال روز گذشته علی حکیم‌جوادی، رییس سازمان فناوری اطلاعات در پاسخ به این شبهات تاکید کرد: «پارامترهای متعددی در سرعت اینترنت دخیل است و نزدیک شدن زمان انتخابات هیچ نقشی در کاهش سرعت نخواهد داشت.»

او افزود: «در بررسی سرعت اینترنت لازم است پارامترهای مختلفی مورد بررسی قرار گیرد و باید توجه داشت در گذشته هم گاه در ارایه سرویس‌ها و خدمات مشکلاتی از سوی ارایه‌کنندگان اینترنت ایجاد می‌شد و اکنون نمی‌توان نزدیک شدن زمان برگزاری انتخابات را دلیل این موضوع دانست.»

درست در همان زمانی که کاربران از اختلال، کندی و قطع و وصل شدن دایم اینترنت در کشور گله‌مند بودند، علیرضا صیدی، رییس مرکز توسعه فناوری اطلاعات شرکت مخابرات ایران در اظهارنظری اعلام کرد: «توان بازار اینترنت پرسرعت کشور بسیار بالاست و به‌زودی طرح «هر خانوار ایرانی یک خط اینترنت پرسرعت» برای پاسخگویی به نیاز بازار اجرا می‌شود.»

با این همه اما این روزها از اینترنت پرسرعت نه‌تنها در خانواده‌های ایرانی خبری نیست بلکه بسیاری از شرکت‌ها و ارگان‌های وابسته به شبکه جهانی ارتباطات هم از داشتن اینترنتی بی‌اختلال و معمولی محرومند.

اختلال در فضای وب آن‌قدر جدی شد که داد یکی از کاندیداهای انتخابات ریاست‌جمهوری را هم درآورد. صادق واعظ‌زاده که از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام است و برای حضور در انتخابات یازدهم ریاست‌جمهوری هم اعلام آمادگی کرده است، اولین نامزدی است که صریحا به مصایب اینترنتی در کشور اشاره کرده و گفته است: «در حالی که جوانان و نوجوانان ایرانی در زمینه اینترنت بسیار زبده هستند، اینترنت کشور لاک‌پشتی است. آنها دنبال کسب و کارهای جدید هستند اما طرح‌های اشتغال‌زایی کشور به این خیل عظیم کم‌توجه است.» با وجود این اگرچه مسوولان کشور از رویای «هر خانوار ایرانی یک خط اینترنت پرسرعت» سخن می‌گویند، اما واقعیت موجود در کشور اینترنتی با سرعت لاک‌پشتی است.

تاریخ ارسال: 1392/02/16 ساعت 17:04 | نویسنده: پارسه | چاپ مطلب 0 نظر

اینترنت ملی : پس از VPNها فیلترشکن‌ها هم ناک‌اوت شدند!

اینترنت ملی مراحل نهایی‌اش را طی می‌کند
پس از VPNها فیلترشکن‌ها هم ناک‌اوت شدند!

گروه علمی: در پی قطع تقریبا کامل vpn‌ها از ماه گذشته و در ادامه ایجاد محدودیت‌ها برای دسترسی کاربران به سایت‌های فیلترشده، از دو سه روز گذشته، اکثر فیلترشکن‌های معروف از کار افتاده‌اند.

به گزارش بهارنیوز، طی روزهای اخیر فیلترشکن‌های معروفی چون سایفون، فریگیت و ... به طور کامل قطع شده و یا پس از اتصال، دقایقی بعد قطع و غیرقابل استفاده می‌شوند. برخی منابع، قطعی‌ها و کندی روزهای اخیر اینترنت را نیز در همین رابطه ارزیابی کرده‌اند که ارتباط مستقیمی با نزدیک شدن به انتخابات دارد. در عین حال برخی دست‌اندرکاران فضای مجازی در نگاه و ارزیابی جامع‌تر معتقدند افزایش محدودیت‌های جدید مربوط به اجرای کامل تر «اینترنت ملی» است و نه لزوما مسائل مقطعی چون انتخابات، که عملا و در مرحله نهایی، کل ارتباط اینترنت ایران را به شکل مدیریت شده و تحت کنترل و به شکل یک شبکه داخلی تبدیل خواهد کرد.

بنا به این اظهارات که با واقعیت نیز سازگاری بیشتر و ملموس‌تری دارد، «اینترنت ملی» مراحل نهایی خود را طی می‌کند و قطع کامل وی پی ان‌ها از یکی دو ماه پیش و همچنین غبرقابل استفاده شدن فیلترشکن‌ها طی روزهای اخیر، نشان‌دهنده اجرایی شدن نهایی این طرح می‌باشد. طرحی که عملا ارتباط اینترنت ایران را کاملا با دنیای مجازی خارج از کشور قطع و مدیریت آنرا به سیستم مخابرات ایران خواهد داد. بدین شکل که مدیریت این شبکه داخلی موسوم به «اینترنت ملی» به دلیل اینکه درگاه «پورت» اصلی این شبکه را با ساماندهی طرح مذکور به کنترل کامل خود درآورده و در اختیار دارد فقط به آی پی‌هایی که خود صلاح بداند اجازه ورود به اینترنت کشور را می‌دهد. این طرح قبلا در کشورهای چین و سپس کره‌شمالی اجرایی شده است.

در واقع شیوه مدیریت اینترنت کشور و نظارت بر وب سایت‌ها در طرح جدید با سیستم قبلی، 180 درجه متفاوت شده است. به این معنا که تا قبل از این همه سایت‌هایی که سیستم تشخیص می‌داد فیلتر (غیرقابل دسترس) می‌شدند اما ارتباط با کل شبکه جهانی برقرار بود. به عبارت شفاف تر فرضا اگر در شبکه جهانی 10 میلیون سایت موجود بود، شما دسترسی به 10 هزار مورد مشخص آن را قطع «فیلتر» می‌کردید ولی هرآنچه که در این فضای گسترده وجود داشت و شما پورت آن را قطع نمی‌کردید، قابل مراجعه و دسترسی بود. به همین دلیل امکان استفاده از وی‌پی‌ان و فیلتر شکن به سادگی وجود داشت.

در «اینترنت ملی» اما وضع کاملا متفاوت و بالعکس است. در این طرح که مراحل نهایی آن در حال اجراست، اینترنت کشور عملا به یک شبکه داخلی و نه جهانی تبدیل و مدیریت مخابرات فقط به سایت‌هایی که خود اجازه می‌دهد اجازه ورود به این شبکه را می‌دهد. در واقع شما فرضا از بین همان 10 میلیون سایت مورد اشاره در شبکه جهانی، حالا اجازه می‌دهید که 10 هزار سایت مشخص اجازه ورود به شبکه را دارند و کنترل سرعت آن را نیز در اختیار دارید به همین دلیل نه تنها وی‌پی‌ان‌ها و فیلترشکن‌ها بلکه هر سایت و وبلاگ و ... از سرورهای خارج از شبکه داخلی امکان ورود به «اینترنت ملی» را نخواهند داشت. اندک وی‌پی‌ان‌هایی هم که در حال حاضر قابل استفاده هستند عمدتا تحت مدیریت و کنترل سیستم مخابراتی هستند که به آنها مجور قانونی داده‌اند تا در اختیار افراد و سازمان‌های دولتی و رسمی قرار داده شوند. مجموعه همه این‌ها در عمل و در مرحله نهایی «اینترنت ایران» را به یک شبکه داخلی «اینترانت» مبدل می‌کند.

تاریخ ارسال: 1392/02/16 ساعت 17:03 | نویسنده: پارسه | چاپ مطلب 0 نظر

ترفند ارسال SMS از گوشی بدون افتادن شماره


برای استفاده از این ترفند باید هر دو گوشی فرستنده و دریافت کننده قابلیت Email gateway را دارا باشند. پس پیش از هرکاری از این موضوع یقین پیدا کنید.
برای ارسال sms از گوشی موبایل بدون افتادن شماره، باید هر دو گوشی فرستنده و دریافت کننده قابلیت Email gateway را دارا باشند.

این ترفند تنها روی گوشی‎هایی قابل اجراست که قابلیتی به نام Email gateway را دارا باشند. گوشی هایی که این قابلیت رو دارند اکثرأ سونی اریکسون هستند همانند W800 , W810 , W550 ,K750 , K700 , S700 و ...

برای استفاده از این ترفند باید هر دو گوشی فرستنده و دریافت کننده قابلیت Email gateway را دارا باشند. پس پیش از هرکاری از این موضوع یقین پیدا کنید.

اکنون همانند دستور العمل زیر مراحل را طی کنید ، تنها ممکن است بسته به تنوع گوشی شما مقداری تغییرات وجود داشته باشد:

ابتدا از منوی اصلی وارد قسمت Messaging شوید. سپس به قسمت Settings رفته و به بخش Text Messaging وارد شوید. در قسمت بعد به Email gateway رفته و شماره فردی که می‎خواهید SMS را برایش ارسال کنید را وارد کرده و Add کنید.

حالا به عقب بازگردید ، پس از وارد شدن مجدد به بخش Messaging ، قسمت Write New را انتخاب کنید. Text Message را انتخاب کنید ، متن مورد نظر را تایپ نمایید و Continue را انتخاب کنید. اکنون گزینه اول یعنی Enter Email Address را انتخاب کرده و ایمیل info@123456.com را وارد نمایید. در پایان پیام را ارسال کنید.

تاریخ ارسال: 1392/02/10 ساعت 17:12 | نویسنده: پارسه | چاپ مطلب 0 نظر

واردات محصولات سامسونگ ممنوع شود

واردات محصولات سامسونگ ممنوع شود

به گزارش”بوتیا”، چند روز پیش شرکت سامسونگ در ایمیلی به کاربران دستگاه‌های تلفن همراه این شرکت اعلام کرد که تا ۲۲ می ۲۰۱۳ فرصت دارند که از خدمات برنامه های کاربردی سامسونگ استفاده کنند و پس از آن این خدمات برای کاربران ایرانی غیرقابل استفاده می‌شود. شنیده‌ها حاکی از آن است که سامسونگ بر اثر [...]
به گزارش”بوتیا”، چند روز پیش شرکت سامسونگ در ایمیلی به کاربران دستگاه‌های تلفن همراه این شرکت اعلام کرد که تا ۲۲ می ۲۰۱۳ فرصت دارند که از خدمات برنامه های کاربردی سامسونگ استفاده کنند و پس از آن این خدمات برای کاربران ایرانی غیرقابل استفاده می‌شود.

شنیده‌ها حاکی از آن است که سامسونگ بر اثر فشار تحریم‌های غرب تحت تاثیر قرار گرفته و تصمیم دارد از ارائه این خدمات در راستای تحریم‌ها به ایرانیان خودداری کند.
رئیس کمیته واردات اتاق ایران در درباره تصمیم شرکت سامسونگ در محدودیت ارائه خدمات نرم‌افزاری،گفت: شرکت نماینده خدمات پس از فروش شرکت سام سرویس است و این شرکت متعهد است درباره فروش خدمات پس از فروش هماهنگی‌های لازم را انجام دهد
مجیدرضا حریری افزود: گفته می شود شرکت سامسونگ براساس اشکالات تکنیکال قادر به ارایه خدمات نرم افزاری به خریداران ایرانی نخواهد بود .
حریری عنوان کرد: بوی محدودیت از چنین رفتاری می آید و کالاهای دیگری از برندهای دیگر نیز بوده اند که خدمات خود را با محدودیت مواجه کرده اند و متاسفانه اقدامی هم برای این رفع محدودیت ها صورت نگرفته است .
رییس کمیته واردات اتاق ایران خاطرنشان کرد: بسیاری از کمپانی های نیز تحت تاثیر تحریم حتی فروش کالا به ایران را متوقف کرده اند و به نظر می‌رسد تنها راهکار این است که شرکت ها و نمایندگی های فروش سامسونگ در صورت عدم ارایه خدمات پس از فروش توسط این شرکت همانند آنچه که در سراسر جهان ارایه می‌شود، از واردات خودداری شود .
متن کامل ایمیل ارسالی سامسونگ به کاربران به شرح زیر می‌باشد؛
اطلاعیه عمومی
کاربر محترم
بدینوسیله به آگاهی می رساند که از تاریخ {۲۲ می، ۲۰۱۳} خدمات برنامه های کاربردی سامسونگ به جهت برخی موانع حقوقی موقتاً متوقف خواهد شد.
پیشنهاد می گردد تا پیش از تاریخ مذکور برنامه های کاربردی گوشی سامسونگ خود را بروزرسانی نمایید، در غیر اینصورت پس از آن تاریخ، بروزرسانی برنامه ها امکان پذیر نخواهد بود.
این اطلاعیه، به موجب ماده ۲ -۱۰ شرایط استفاده از برنامه های کاربردی سامسونگ برای خریداران و ماده ۲-۲۳ شرایط و ضوابط خدمات سامسونگ، یک اخطاریه قبلی در خصوص توقف خدمات برنامه های کاربردی تلقی می گردد.
پوزش ما را از بابت وضع پیش آمده بپذیرید.
تاریخ ارسال: 1392/02/09 ساعت 11:38 | نویسنده: پارسه | چاپ مطلب 0 نظر
( تعداد کل: 31 )
   1      2     3     4   >>
صفحات