X
تبلیغات
زولا

مرکز آموزش و خدمات مهندسی کامپیوتر پارسه Computer Center

آموزشی و اطاع رسانی

کاهش سرعت دوباره اینترنت!؟

کاهش سرعت دوباره اینترنت!؟

تلنا: با توجه به کاهش سرعت اینترنت در اسفند ماه در سراسر دنیا این سوال پیش می آید که آیا سرعت اینترنت کاهش می یابد؟


تقریبا دو ماه گذشته در اسفند ماه بود که سرعت اینترنت به طرز محسوسی در سراسر دنیا کاهش یافت که شدت و ضعف آن در کشورهای مختلف متفاوت بود

با توجه به کاهش سرعت اینترنت این سوال پیش می آید که آیا باز این کار تکرار خواهد شد؟

گزارش ها حاکی از اختلاف میان دو گروه بزرگ در دنیا است که در تعیین سرعت اینترنت نقش به سزایی دارند دو ماه گذشته این دو گروه که یکی از آن ها یک گروه مبارزه با اسیم( هرزنامه) و یک گروه میزبان وب سایت های اسپم است دچار اختلاف شدند که به شدت باعث کاهش سرعت اینترنت در دنیا شد.

این کاهش سرعت اینترنت باعث آن شد تا کاربران اینترنت در سراسر دنیا در بار گیری سایت ها و استفاده از خدمات برخی سایت ها با کندی سرعت اینترنت روبرو شدند.

به توجه به این مسئله که ممکن است این کاهش سرعت که در اکثر ازدهام صورت گرفته؛ بر شبکه ها و سامانه های بانک ها و خدمات ایمیل نیز تاثیر گذارده، بنابراین چه چاره ای باید اندیشید.

به گزارش مجله دانش و کامپیوتر به نقل از اسپم هاوس، سخنگوی این شرکت علت آن را با مثالی اینگونه بیان کرده است: اگر شریان شبکه جهانی وب را به یک بزرگراه تشبیه کنید حملات صورت گرفته تلاش می کند با ایجاد ترافیک مسیر های موجود را بند بیاورند در این تهاجم اخیر ترافیک به حدی رسید که کل بزرگراه مسدود شد.

این به آن معناست که در پی قرار دادن سایبر بانکر در فهرست سیاه هدف حملاتی قرار گرفته است که این حملات با نام ddos به معنی حمله توزیع شده مجروحان از سرویس شناخته می شوند که به آن وسیله در خواست هایی پرشمار به یک سرور صورت می گیرد و یا از منابع آن سرور استفاده می کند که سامانه دچار اخلال می شود.
حال با توجه به این مسائل باید گفت که تا چه زمان مردم نقاط مختلف دنیا باید درگیر اختلافات دو گروه باشند و تا چه زمان این فناوری ها باید انحصار ی در اختیار کشورهایی محدود قرار گیرد تا اگر اختلافی میان آنها به وجود آمد دود گرد و خاکشان به چشم مردم دیگر نقاط دنیا نرود؟

تاریخ ارسال: 1392/02/07 ساعت 10:59 | نویسنده: پارسه | چاپ مطلب
نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد